Srebrny Bartek i świetny start Eli

1
0

W dn. 23-25.06.2018r we Włocławku odbyły się 72 Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce, zaś w dn. 30.06. – 01.07.2018r w Sieradzu odbywały się 35 PZLA Mistrzostwa Polski U23. Dzięki współpracy z AZS UMCS Lublin wystartowali w nich także wychowankowie klubu PUKS ”Jedynka” Łosice Bartosz Leszczuk U20 i Elżbieta Jaroszewicz U23. 

Bartek wystartował w dwóch konkurencjach – skoku w dal i w trójskoku. W finałowym konkursie skoku w dal zajął 10 miejsce. Drugiego dnia mistrzostw w sesji porannej miały odbyć się eliminacje do konkursu finałowego trójskoku, jednak ze względu na wycofanie się z nich kilku zawodników sędziowie zadecydowali, że od razu w poniedziałek 25.06 o godz.16.10 odbędzie się konkurs finałowy składający się z 18 zawodników.

Kwadrans przed konkursem finałowym nad stadionem zaczęła się ulewa. Zawodnicy długo stali przy skoczni pod parasolami, czekając na korzystniejsze warunki i rozpoczęcie konkursu, ale deszcz nie przestawał padać. W końcu ok. godz.17.00 deszcz trochę osłabł i sędziowie zaczęli finałowy konkurs trójskoku.

Bartek po pierwszej serii skoków objął prowadzenie w konkursie. Po trzeciej kolejce skoków wyłaniana jest finałowa ósemka zawodników, która dalej kontynuuje konkurs w kolejności odwróconej do zajmowanych miejsc po trzech skokach. Wyniki jakie uzyskiwał zarówno on jak i jego rywale ze względu na warunki atmosferyczne, wiatr i niską temperaturę odbiegały sporo od rekordów życiowych. Bartek oddał skok na odległość 14,00m i zajął w konkursie II miejsce zdobywając Srebrny Medal Mistrzostw Polski U20. Medal Mistrzostw Polski jest zwieńczeniem ośmiomiesięcznej pracy Bartka i jego trenera Marka Szaniawskiego.

Ela Swój start na Mistrzostwach Polski U23 zaczęła od biegu na 400m. Niestety swój start na tym dystansie nie zaliczy do udanego. Kilka błędów podczas biegu spowodowało, że uzyskany czas nie satysfakcjonował ani zawodniczki, ani jej trenera Michała Wolińskiego. Następnego dnia odbywały się finały sztafet 4x400m kobiet. Ela miała pobiec ostatnią zmianę i walczyć o jak najlepszy czas na mecie.I te założenia zrealizowała w 100%. Jako najmłodsza w sztafecie nie oddała pola starszym rywalkom odpierając ich ataki i wraz z koleżankami wywalczyła 7 miejsce w Mistrzostwach Polski U23.

Tekst i foto: Marek Szaniawski

 

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kaja
Gość
Kaja

Super Bartek! Gratulacje dla Ciebie i trenera oczywiście 🙂