Trzy szkoły średnie i trzy szkoły podstawowe oraz jedno przedszkole przystąpiły w Łosicach do strajku nauczycieli. W szkołach objętych strajkiem nie odbywają się zajęcia dydaktyczne jednak dzieci są zaopiekowane, a starszym uczniom proponuje się zajęcia wychowawcze. Nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku prowadzą zajęcia normalnie. 
– W powiecie łosickim trzy szkoły średnie przystąpiły do strajku – mówił Leszek Szyc kierownik Powiatowego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół – do strajku nie przystąpiła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Ośrodek Szkolno Wychowawczy. W szkołach w których nauczyciele strajkują nie odbywają się zajęcia edukacyjne, jednak zapewnione są zajęcia wychowawcze uczniom, którzy w tych dniach do szkół przyjdą.
– Na terenie miasta i gminy Łosice do strajku przystąpiło jedno przedszkole – poinformowała Urszula Konewko kierownik Zespołu ds. Oświaty, Wychowania i Kultury w Łosicach – pomimo strajku nauczycieli opieka nad dziećmi, które w tych dniach zostaną przyprowadzone do przedszkola, będzie zapewniona. Strajkują natomiast wszystkie trzy szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy. W palcówkach tych również zapewniona będzie opieka uczniom, nauczyciele, którzy do strajku nie przystąpili, będą prowadzili również zajęcia dydaktyczne.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o