Trzy szkoły średnie i trzy szkoły podstawowe oraz jedno przedszkole przystąpiły w Łosicach do strajku nauczycieli. W szkołach objętych strajkiem nie odbywają się zajęcia dydaktyczne jednak dzieci są zaopiekowane, a starszym uczniom proponuje się zajęcia wychowawcze. Nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku prowadzą zajęcia normalnie. 
– W powiecie łosickim trzy szkoły średnie przystąpiły do strajku – mówił Leszek Szyc kierownik Powiatowego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół – do strajku nie przystąpiła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Ośrodek Szkolno Wychowawczy. W szkołach w których nauczyciele strajkują nie odbywają się zajęcia edukacyjne, jednak zapewnione są zajęcia wychowawcze uczniom, którzy w tych dniach do szkół przyjdą.
– Na terenie miasta i gminy Łosice do strajku przystąpiło jedno przedszkole – poinformowała Urszula Konewko kierownik Zespołu ds. Oświaty, Wychowania i Kultury w Łosicach – pomimo strajku nauczycieli opieka nad dziećmi, które w tych dniach zostaną przyprowadzone do przedszkola, będzie zapewniona. Strajkują natomiast wszystkie trzy szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy. W palcówkach tych również zapewniona będzie opieka uczniom, nauczyciele, którzy do strajku nie przystąpili, będą prowadzili również zajęcia dydaktyczne.
Poprzedni artykułSprawę chciał załatwić na noże
Następny artykułPocisk artyleryjski na posesji