Sprawę chciał załatwić na noże

1
3055

Tymczasowy areszt na trzy miesiące zastosował sąd wobec Sławomira G. podejrzanego o grożenie śmiercią burmistrzowi Łosic, Mariuszowi Kucewiczowi i posłowi Krzysztofowi Tchórzewskiemu. 54 letni mieszkaniec Łosic usłyszał dwa zarzuty, grożą mu 3 lata więzienia. 

– Burmistrz miasta i gminy Łosice Mariusz Kucewicz wraz z pracownikami UMiG zgłosił się do miejscowej jednostki policji i złożył zawiadomienie o groźbach karalnych – mówił Tomasz Zozula z KPP w Łosicach. – Pozbawieniem życia groził mu 54 letni mieszkaniec Łosic – Sławomir G., który 2 kwietnia był w UMiG. Mężczyzna w urzędzie złożył wniosek o udzielenie informacji publicznej dotyczącej zasad i warunków na jakich poseł Tchórzewski wynajmuje lokal na swoje biuro. Ponieważ wniosek Sławomira G. nie spełniał wymogów formalnych odmówiono mu udzielenia informacji i wezwano do uzupełnienia dokumentu. Sławomir G. wszczął awanturę obsługującym go urzędnikom, stwierdzając, że „załatwi burmistrza i Tchórzewskiego i sprawa pójdzie na noże tak jak w Siedlcach”. Sławomir G. podczas zajścia groził, że tak samo jak prezydent Siedlec skończy burmistrz Łosic i poseł Tchórzewski. Po otrzymanym zgłoszeniu podejrzany został zatrzymany i decyzją sądu aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Reklama

Prokuratura postawiła mężczyźnie dwa zarzuty – Jest już decyzja sądu w sprawie Sławomira G., sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy – mówiła prokurator rejonowa, Katarzyna Wąsak z Prokuratury w Siedlcach. – Podejrzanemu prokurator postawił dwa zarzuty. Pierwszy z nich to zarzut, że Sławomir G. w dniu 2 kwietnia w Łosicach stosował groźbę bezprawną w postaci pozbawienia życia w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego – burmistrza miasta i gminy Łosice Mariusza Kucewicza do wydania zaświadczenia w trybie informacji publicznej, do którego nie był uprawniony z powodu braków formalnych wniosku, tj. o czyn z art. 224 par 2 KK. Drugi zarzut mówi, że Sławomir G. w dniu 2 kwietnia w Łosicach groził bezprawnym zamachem na osobę, w postaci groźby pozbawienia życia, funkcjonariuszowi publicznemu Krzysztofowi Tchórzewskiemu z powodu pełnienia przez niego funkcji posła Sejmu RP i Ministra Energii w Rządzie RP tj o czyn z art 231a KK w związku z artykułem 224 par 2 KK.

Burmistrz Łosic jest poruszony sprawą, tym bardziej, że ostatnie wydarzenia z Gdańska i Siedlec dają podstawy do domniemania spełnienia tego typu gróźb. – Nie byłem obecny przy zajściu, z relacji pracowników wiem, że całe zdarzenie miało miejsce w sekretariacie w obecności trzech pracowników UMiG – mówił burmistrz miasta i gminy Łosice Mariusz Kucewicz. – Sławomir G. groził, że jeśli nie dostanie żądanej informacji to sprawa zostanie załatwiona na noże. Pracownicy wezwali dzielnicowego, uznali, że w świetle ostatnich wydarzeń nie można takich gróźb bagatelizować. Sławomir G. groził pozbawieniem życia mi, jak również posłowi Krzysztofowi Tchórzewskiemu, stwierdził, że skończymy jak prezydent Siedlec. Sprawę natychmiast zgłosiłem na policji.

54 letni łosiczanin jest dobrze znany policji, był już w przeszłości karany. Monitoring z miejsca zdarzenia został zabezpieczony, policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności.

Reklama
Poprzedni artykułDzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Następny artykułStrajk nauczycieli w Łosicach

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.