Seniorzy świętowali

0
242

Okazją do spotkania seniorów był III Łosicki Dzień Seniora zorganizowany przez Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łosicach, przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Łosice oraz Łosickiego Domu Kultury. Uroczystości swoją obecnością uświetnili przedstawiciele samorządów i instytucji państwowych. Nie zabrakło przemówień okolicznościowych, gorących życzeń a także wspólnej zabawy przy akompaniamencie zespołów ludowych.

Uczestnicy wydarzenia wysłuchali dwóch wykładów na temat bezpieczeństwa wygłoszonych przez mł. asp. Krzysztofa Jakubiaka z KPP w Łosicach oraz bryg. Mariusz Lisiecki z KP PSP. Uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań za wieloletni staż członkowski w PZERiI. Wyróżnienia otrzymali Władysława Karłowicz i Stanisław Toczyski. Za 31-letni staż członkowski w Związku uhonorowano Wiesława Mateuszuka. Agata Jakimiuk i Marcin Michalak zostali wyróżnieni za 18-letni staż, a Helena Mosiewicz za 17 lat działalności w Związku. 15-letnim stażem wykazała się Lucyna Wawryniuk, natomiast Bożena Biernacka, Barbara Gmitruk oraz Czesława Mikulska dostały wyróżnienia za 14 lat członkostwa w PZERiI.

Na zakończenie uroczystości wystąpiły zespoły ludowe Zakrze Śpiewa, „Chodźta do nas” ze Swór oraz „Ale Baby” z Kapelą z Berezy.