Pieniądze na kanalizację i sieć wodociągową w gminie Sarnaki

0
94

Gmina Sarnaki pozyskała 2 miliony zł dofinansowania na budowę sieci kanalizacyjnej w Hołowczycach oraz sieci wodociągowej na terenie gminy, a także 143 tys. zł dofinansowania na wykonanie odwiertu w Starych Litewnikach celem pozyskania złoża wodnego na potrzeby nowego ujęcia wody. Całkowita wartość obu inwestycji przekroczy 4,2 mln. zł.

Kłopoty z wodą dotykają coraz częściej wszystkich mieszkańców powiatu. Duże pobory w okresie letnim sprawiają, że okresowo wprowadza się przerwy w dostawie wody. Gmina Sarnaki podjęła starania związane z pozyskaniem kolejnego złoża wodnego, które mogłoby zaopatrywać w wodę nowe ujęcie, a tym samym rozwiązać problemy z tym związane. Inwestycję zaplanowano w Starych Litewnikach, gdzie zostanie wykonany odwiert na głębokość 100 metrów. Całkowita wartość zadania wyniesie 229 134,10 zł z czego dofinansowanie pozyskane z kasy samorządu Mazowsza to kwota ponad 143 tys. zł. – Cieszę się, że nasza gmina ma szansę na pozyskanie kolejnego ujęcia wody dla mieszkańców naszej gminy aby rozwiązać problemy z wodą – napisał w mediach społecznościowych wójt Grzegorz Arasymowicz.

W gminie zaplanowano też 4 milionową inwestycję związaną z budową sieci kanalizacyjnej w miejscowości Hołowczyce oraz budową sieci wodociągowej na terenie całej gminy. Zadanie to zostanie zrealizowane dzięki dotacji ze środków PROW na lata 2014-2020. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel 2 mln. zł. – Cieszę się, że kolejna miejscowość w naszej gminie będzie miała kanalizację – dodaje Grzegorz Arasymowicz.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.