Dwóch rozbójników już za kratami

2
974
Łosiccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej dokonanej na 25-latku. Obu podejrzanym zostały postawione zarzuty o czyny z art 281 w zbiegu z art 158 w zbiegu z art 189 KK, przy czym jeden ze sprawców działał w warunkach wielokrotnej recydywy. Zatrzymani decyzją sądu na trzy miesiące trafili do aresztu.

– 12 maja w Łosicach dwóch mieszkańców tej miejscowości w wieku 30 i 43 lat podczas libacji alkoholowej brutalnie pobiło 25-letniego mężczyznę – mówi Tomasz Zozula z KPP w Łosicach. – W trakcie zdarzenia mężczyźni zabrali pokrzywdzonemu telefon i przez parę godzin, wbrew jego woli, przetrzymywali w mieszkaniu.

Sprawcy już następnego dnia zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji i osadzeni w areszcie. Sąd Rejonowy w Siedlcach na wniosek policji i prokuratury zastosował w stosunku do zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3  miesięcy.

– Mężczyźni dokonali kradzieży rozbójniczej połączonej z pozbawieniem wolności – mówi Katarzyna Wąsak z prokuratury rejonowej w Siedlcach. –  Obu podejrzanym zostały postawione zarzuty o czyny z art 281 w zbiegu z art 158 w zbiegu z art 189 KK, przy czym jeden ze sprawców działał w warunkach wielokrotnej recydywy. Podejrzani dokonali zabrania telefonu pokrzywdzonemu a następnie uderzali go w głowę i kopali po całym ciele. Później mężczyznę zamknęli i siłą pozbawili wolności. Pokrzywdzonego z obrażeniami zagrażającymi życiu i zdrowiu hospitalizowano. – informuje prokurator.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Pewnie niechciał dołożyć 5zl na wino a chłopaki z przewroconego wieżowca nie lubią jak ktoś pije na krzywy ryj

  2. Pewnie niechciał dołożyć 5zl na wino a chłopaki z przewroconego wieżowca nie lubią jak ktoś pije na krzywy ryj

Comments are closed.