Cyfrowa Majówka z Witaminką

0
298

Pod znakiem wspólnej zabawy, konkursów i występów artystycznych upłynęła “Cyfrowa Majówka z Witaminką” w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łosicach. Impreza zintegrowała środowisko uczniów, rodziców i nauczycieli a także całej społeczności lokalnej. Nie zabrakło elementów edukacyjnych jak i typowo rozrywkowych, celem wydarzenia było propagowanie wiedzy z zakresu cyfrowej technologii.

– W imprezie wzięły udział różne grupy wiekowe – relacjonowała wydarzenie Daria Marczuk, nauczyciel OSW w Łosicach – przedszkolaki, młodzież ze szkoły podstawowej, młodzież ze szkoły zawodowej, wychowankowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łosicach. Zaprosiliśmy również grupy taneczne z Łosickiego Domu Kultury oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Cyfrowa Majówka to całodniowa impreza podczas której każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież z ośrodka przy wsparciu grupy teatralnej ŁDK przygotowała i wystawiła przedstawienie “O zdrowiu na poważnie i na wesoło”. W części artystyczno-rekreacyjnej znalazły się także pokazy tańca, oraz konkursy, gry i zabawy sportowe. Instruktor Ratownictwa Medycznego Państwowej Straży Pożarnej przeprowadził warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a kosmetyczka mówiła o pielęgnacji dłoni i stóp.

– Była też pogadanka na temat zdrowego żywienia, a dla słuchaczy UTW na temat bezpieczeństwa w sieci, zabezpieczenia komputerów i telefonów, poruszania się w  mediach społecznościowych, bezpieczeństwa płatności przez internet, podstaw pracy z tablicą interaktywną oraz korzyści płynących z wykorzystania jej podczas zajęć edukacyjnych, a także na temat zalet i wad cyfrowych technologii – wyliczyła Jolanta Stefaniuk z OSW Łosice.

Podsumowaniem imprezy było ognisko integracyjne – Na ognisku piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy oraz rozmawialiśmy o nowoczesnych technologiach, jak z nich korzystać i dlaczego warto – mówiła Barbara Zielińska z OSW Łosice. – Cieszymy się, że wspólnie z nami bawili się rodzice, dzieci, młodzież oraz zaproszeni goście spoza naszej placówki. Naszą inicjatywę wsparły lokalne sklepy przekazując słodycze, owoce, zdrowe napoje oraz nagrody rzeczowe, które były upominkami dla uczestników konkursów – mówiła Barbara Zielińska, nauczycielka OSW Łosice.

Organizatorami Cyfrowej Majówki z Witaminką byli Daria Marczuk, Barbara Zielińska, Jolanta Stefaniuk, Anna Onopiuk, Anna Kalicka.

Foto; OSW Łosice