Sąd Rejonowy w Siedlcach skazał dziś (26 stycznia) byłego radnego powiatu łosickiego Stefana I. oraz jego żonę Janinę I. za nakłanianie podopiecznej do składania fałszywych zeznań. Wyrok jest nieprawomocny, a stronom przysługuje apelacja.
Stefan i Janina I., prowadzący rodzinny dom dziecka, usłyszeli kary po 7 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na 2 lata. Sąd nałożył na nich również obowiązki w okresie próby oraz orzekł po 5 tys. zł grzywny dla każdego i koszty procesu.
Sprawa dotyczyła wywierania presji na nieletniej wówczas Magdalenie, podopiecznej małżeństwa, w postępowaniu dotyczącym ich syna, prawomocnie skazanego za molestowanie dziewczynki (czytaj tutaj). W uzasadnieniu sędzia Małgorzata Semeniuk wskazała, że oskarżeni postawili dobro własnego dziecka ponad dobro pokrzywdzonej, a społeczna szkodliwość czynu jest znaczna, dlatego sąd nie znalazł podstaw do warunkowego umorzenia postępowania.
Fot. Anna Kondraciuk/ Nowy Kurier
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Powiem krótko i na temat wszyscy teraz oceniają z góry tą rodzinę a czemu nikt nie pomyśli że osoba trzecia miała na to wpływ na tą sytuację ludzie czytają i udostępniają ja się zastanawiam po co!? a może po prostu ktoś jej mówi co ma powiedzieć żeby zaszkodzić tym ludziom czemu nikt nie powie i nie napisze co ta rodzina zbudowała ja jestem tej rodzinie bardzo wdzięczna zawsze byli kiedy ich potrzebowałam dali mi wszystko czego nie mogli mi dać inni ciekawe kto by miał odwagę poświęcić tyle lat na wychowanie pokazanie wszystkiego od nowa nauczyć kochać i jak powstaję rodzina ta rodzina pokazała nam wszystko a wy teraz ich za to oceniacie
Powiem krótko i na temat wszyscy teraz oceniają z góry tą rodzinę a czemu nikt nie pomyśli że osoba trzecia miała na to wpływ na tą sytuację ludzie czytają i udostępniają ja się zastanawiam po co!? a może po prostu ktoś jej mówi co ma powiedzieć żeby zaszkodzić tym ludziom czemu nikt nie powie i nie napisze co ta rodzina zbudowała ja jestem tej rodzinie bardzo wdzięczna zawsze byli kiedy ich potrzebowałam dali mi wszystko czego nie mogli mi dać inni ciekawe kto by miał odwagę poświęcić tyle lat na wychowanie pokazanie wszystkiego od nowa nauczyć kochać i jak powstaję rodzina ta rodzina pokazała nam wszystko a wy teraz ich za to oceniacie