Reklama

Sesja Nadzwyczajna Powiatu Łosickiego

08/12/2012 20:40
7 grudnia odbyła się sesja nadzwyczajna w Starostwie Powiatowym w Łosicach. Powodem jej zwołania był stan finansów powiatu i konieczność zaciągnięcia kredytu na kwotę 1,5 mln. zł.Jak powiedział starosta łosicki Czesław Giziński, gminy: Huszlew i Olszanka są winne powiatowi w sumie prawie milion złotych. Wójt gminy Huszlew Stanisław Stefaniuk zadeklarował spłatę zobowiązań. Gmina jest na etapie starań o uzyskanie kredytu na ten cel. Natomiast gmina Olszanka zerwała współpracę ze starostwem. Podczas sesji nadzwyczajnej powołano zespół negocjacyjny, który ma na celu nawiązanie współpracy z tą jednostką samorządową i uzyskanie spłaty należności. Jest to sytuacja wyjątkowo trudna, bo prawie milion złotych, to duża kwota. Obecnie kredyt jest jedynym rozwiązaniem, aby ratować finanse powiatu w przypadku gdyby spłata nie nastąpiła. DK/Łosice [DJ] [frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2012/12/sesja.jpg" width="400" height="300" linkstyle="pp"]          
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości