Łosice uczczą 86. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 16. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

Łosice po raz kolejny wrócą pamięcią do dwóch tragicznych kart polskiej historii. 13 kwietnia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w obchodach rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej, zaplanowanych na Skwerze im. Męczenników Katynia oraz w kościele św. Zygmunta Króla.

W poniedziałek, 13 kwietnia 2026 r., w Łosicach odbędą się obchody 86. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 16. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Pierwsza część uroczystości rozpocznie się o godz. 12:00 na Skwerze im. Męczenników Katynia przy ul. 1 Maja 17. W programie przewidziano uroczyste podniesienie flagi państwowej, Apel Poległych, złożenie kwiatów, przemówienia okolicznościowe oraz część artystyczną.

Podczas wydarzenia wystąpi Grupa Wokalna Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złote Nutki”, działająca przy Łosickim Domu Kultury.

Druga część obchodów odbędzie się o godz. 18:00 w kościele pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach. Odprawiona zostanie tam Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystościach i wspólnego oddania hołdu ofiarom.

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości