Łosice uczciły pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

W atmosferze zadumy i patriotyzmu mieszkańcy Łosic oddali hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości zorganizowane przez Miasto i Gminę Łosice, Parafię pw. św. Zygmunta oraz Łosicki Dom Kultury zgromadziły liczne delegacje, poczty sztandarowe, młodzież szkolną i lokalną społeczność.

Obchody rozpoczęły się 9 kwietnia mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz poległych, odprawioną w kościele pw. św. Zygmunta Króla. Dzień później, 10 kwietnia, na Skwerze Męczenników Katynia odbyła się główna część uroczystości – poświęcona 85. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 15. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się przemarszem pocztów sztandarowych spod kościoła św. Stanisława na skwer, gdzie ustawiono symboliczną urnę z Ziemią Katyńską, przywiezioną w 2009 roku z grobów żołnierzy polskich zamordowanych w Katyniu przez delegację Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej.

Następnie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej, odczytanie Apelu Poległych oraz złożenie kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych i placówek oświatowych.

Część artystyczną uroczystości uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Mała Ziemia Łosicka.

Fot. Miasto i Gmina Łosice

 

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości