Zajęcia w bibliotece

0
3

Biblioteka Pedagogiczna w Łosicach obok działań statutowych zawsze dostosowuje swoją działalność do warunków obiektywnych, w jakich działa. Nie tylko upowszechnia wśród czytelników najcenniejszy dobytek naukowy i kulturalny zgromadzony w postaci księgozbioru, ale również stara się przygotować czytelników w życiu kulturalnym, oświatowym i wychowawczym oraz zachodzących przemian społecznych. W działalności uwzględnia się zatem indywidualne potrzeby czytelników, dlatego też w ramach wspomagania pracy szkół i placówek oświatowych, czyli nowych zadań wynikających z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, Biblioteka staje się inicjatorem wielu nowych działań. Na rozpoczynający się rok szkolny placówka przygotowała szereg inicjatyw wśród których znalazły się różnorodne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkół i przedszkoli powiatu łosickiego, realizacje ogólnopolskich i światowych projektów edukacyjno społecznych a także działania w ramach współpracy z wieloma placówkami na terenie powiatu.

Na pierwsze zajęcia edukacyjne w nowym roku szkolnym, zaproszono dzieci z klasy “0” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach. Rozentuzjazmowana grupa maluchów z ciekawością zgłębiała tajemnice biblioteki. Zwiedzili wypożyczalnię, czytelnię i magazyny w których na ogromnych regałach w porządku ułożone są dziesiątki tysięcy książek. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się, zgromadzone specjalnie na takie okazje, “magiczne książki”. Maluchy z radością pozowały z “Książką z Dziurą”, ratowały zwierzaki z opresji przy wykorzystaniu książeczek z serii “Uratuj mnie”, rozkładały najdłuższe książeczki harmonijkowe a także układały książki puzle.

Podczas zajęć nie także zabrakło głośnego czytania bajek i elementów biblioterapii oraz wykorzystania nowych technologii w pracy z dziećmi.

Biblioteka wychodząc na przeciw oczekiwaniom nauczycieli i wychowawców serdecznie zaprasza do zgłaszania indywidualnych potrzeb w zakresie przeprowadzenia takich zajęć.

 

Reklama