Gaudeamus igitur odśpiewany na UTW

0
26

Uniwersytety Trzeciego Wieku od kilku lat robią furorę wśród osób, które przeszły już na emeryturę czy rentę. Uniwersytety stały się nie tylko sposobem na zdobycie wiedzy, ale także sposobem na przywrócenie radości z życia. W opinii społecznej funkcjonuje przekonanie, że wiek dojrzały i starość to dla wielu osób okres trudny, kiedy dochodzi do zobojętnienia, utraty radości życia, smutku i spadku życiowej aktywności. Ale jak pokazuje łosicka praktyka wcale nie musi tak być! Frekwencja i relacje słuchaczy łosickiego UTW pokazują, że okres kiedy zamknęliśmy już rozdział związany z pracą zawodową, także może być piękny.

18 września miała miejsce Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach, która odbyła się w ramach projektu “Dojrzałość okresem jest złotym” autorstwa prezes Fundacji DONUM Ewy Jarockiej. Nowy rok akademicki UTW otworzył odśpiewany na stojąco hymn Gaudeamus igitur jak przystało na studentów rozpoczynających kolejny rok nauki.

Wśród gości wykładu inauguracyjnego znaleźli się min. poseł na sejm RP Daniel Milewski, przedstawiciele samorządu oraz jednostek organizacyjnych, Jan Strzeżek, który w zastępstwie Ministra Jarosława Gowina odczytał słowa skierowane do Słuchaczy UTW oraz słuchacze zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku z c Siedlec, Sokołowa Podlaskiego, Zbuczyna i Mordów.

Łosicki UTW otrzymał sprzęt zakupiony przez Fundację Donum ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zakup obejmował:  laptopa, projektor multimedialny, urządzenie wielofunkcyjne, radiomagnetofon do nauki języka angielskiego oraz ekran.

Na scenie podczas inauguracji wystąpił również chór złożony z członków UTW, który dzięki finansowaniu z projektu jest prowadzony przez Tadeusza Gosia w ramach jednej z sekcji UTW.

Na zakończenie przedstawiono prezentację z działalności UTW, a całość spotkania prowadzili Marian Czmoch – sekretarz zarządu wraz z Jadwigą Michaluk  – wiceprezes zarządu.

 

Reklama