Umowa w sprawie nowej karetki podpisana

0
431

Już wkrótce miejscowa stacja pogotowia ratunkowego otrzyma nowy ambulans, który zastąpi jedną z dwóch obecnie stacjonujących w powiecie karetek. 

Reklama

Do Łosic trafi jeden z nowoczesnych pojazdów funkcjonalnie wyposażonych w sprzęt specjalistyczny, tak aby pacjenci mogli bezpiecznie dojechać do SOR-ów, a ratownicy pracować w komfortowych warunkach. Umowę w tej sprawie podpisał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska z zastępcą dyrektora SPZOZ „RM – Meditrans” Siedlce, Elwirą Banach. Wiceminister przekazał też symboliczny czek na 400 tys zł.

– Staramy się wymieniać karetki, które są najbardziej wiekowe i z dużym przebiegiem kilometrowym. Uważamy, że bezpieczeństwo nie tylko pacjenta, ale również załogi jest najważniejsze – powiedział  Waldemar Kraska. – Celem rządowego programu jest wymiana wszystkich karetek w Polsce, które mają więcej niż 5 lat. Pieniądze przeznaczone na wymianę taboru mają również ulżyć świadczeniodawcom.  – dodał wiceminister zdrowia.

Koszt nowej karetki to wydatek rzędu około pół miliona złotych. Toteż pozyskane z resortu zdrowia 400 tys. zł stanowi duże wsparcie dla łosickiego pogotowia. Brakującą kwotę obsługujący powiat Meditrans Siedlce, pokryje z własnych środków. To pierwszy etap wymiany ambulansów. Ministerstwo chce, by w pogotowiach nie pracowały ambulanse mające więcej niż 5 lat. Na ten cel przeznaczono już 80 mln zł.

Reklama
Poprzedni artykułJubileusz I LO i V Zjazd Absolwentów
Następny artykułMarian Czmoch najlepszym zawodnikiem z Łosic startującym X sezonie Pucharu Polski Nordic Walking