Ponad 35 mln na drogi

0
1131

O tym, że gruntowny remont i przebudowa drogi wojewódzkiej nr 698  i usytuowanego na niej mostu na rzece Toczna są potrzebne, nikogo przekonywać nie trzeba. Od wielu lat podnoszony jest bowiem problem zbyt małej przepustowości w tym rejonie, a także złego stanu drogi i mostu. W budżecie Mazowsza zapisano 29,5 mln zł na tę inwestycję. Kapitalny remont czeka też drogę w Chybowie, na którą przeznaczono blisko 6 mln zł. 

Na drogi wojewódzkie w subregionie siedleckim samorząd Mazowsza przeznaczy 85 mln zł. Wśród planowanych inwestycji znalazły się remont drogi nr 811 od skrzyżowania z drogą krajową nr 19 do Chybowa oraz przebudowa drogi w tej miejscowości. Na ten cel przeznaczono 5,9 mln. zł.

Dużą inwestycję samorząd Mazowsza planuje również w Łosicach, gdzie zamierza wykonać przebudowę drogi nr 698 wraz z remontem mostu na rzece Toczna w Łosicach. Na modernizację głównej arterii miasta przeznaczono 29,5 mln zł. Projekt obejmuje przebudowę drogi wojewódzkiej wraz z rozbudową skrzyżowań ulicy Piłsudskiego z ulicą 11 Listopada oraz ulicą Narutowicza, a także budowę świateł drogowych i kapitalny remont mostu na rzece Toczna w Łosicach.

Mieszkańcy od lat skarżą się na zbyt małą przepustowość głównej arterii miejskiej będącej jedyną drogą przez Łosice dla jadących z Siedlec w kierunku na Białystok, czy Lublin. Samochodów na przybywa, a szerokość ulic się nie zmienia. Korki, które dla łosiczan były obce jeszcze kilka lat temu, dziś są już codziennością. Fatalnej sytuacji nie ułatwia brak obwodnicy i prowadzących przez miasto tras alternatywnych.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o