420 tys zł dotacji na uruchomienie 31 linii komunikacyjnych

1
633

31 linii komunikacyjnych o łącznej długości 1383,6 km uruchomionych zostanie na terenie powiatu, dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Do Łosic na ten cel trafi blisko 420 tys. zł.

Umowę o dopłatę realizacji zadań własnych organizatora w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, 10 stycznia, podpisała starosta Katarzyna Klimiuk i wicestarosta Stefan Iwanowski z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem.

Dzięki dotacji planuje się uruchomienie 31 linii o łącznej długości 1383,6 km. Przypominamy, że w zeszłorocznej edycji uruchomiono 23 nowe linie na które pozyskano ponad 155 tys zł. Tegoroczna kwota dopłaty to 418.321,34 zł. Organizatorem przewozów, jak poprzednio, jest powiat łosicki, a operatorem pozostaje Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łosicach.

1 KOMENTARZ

  1. Mam swoje lata, ale serce się raduje. Dotowany PKS, przejazdy na pusto albo z 1 pasażerem, z Makarówki do Łosic, toż to powrót do przeszłości. To tak jak za PRLu kiedy byłem młody. Może tak jeszcze wprowadzić limity na produkcję i cła zaporowe oraz zasadę – czy się stoi czy się leży…. to będzie szansa na wprowadzenie kartek i kilkudniowe kolejki za wszystkim. Ale byłoby cudownie.

Comments are closed.