Policyjne doniesienia z zeszłego tygodnia

0
4

Kradzież
W dniu 25 czerwca 2014r. w Łosicach na ul. Narutowicza nieznani sprawcy po wyłamaniu wkładki zamka w drzwiach weszli do mieszkania skąd dokonali kradzieży biżuterii srebrnej oraz torby podróżnej o łącznej wartości 200 złotych na szkodę 69 letniej mieszkanki Łosic.

Nietrzeźwa sprawowała opiekę nad dziećmi
W dniu 26 czerwca 2014r. policjanci ruchu drogowego udali się na kolizję drogową do m. Borsuki gdzie nieznany sprawca uderzył samochodem osobowym marki VW Passat w ogrodzenie posesji i uciekł z miejsca pozostawiając pojazd. Policjanci ustalili, że właścicielem pojazdu jest mieszkaniec tej samej wsi. Kiedy udali się do jego domu zastali tam 39 letniego mężczyznę będącego w stanie nietrzeźwości 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz konkubinę będącą również pod działaniem alkoholu 1,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta przyznała się do spowodowania kolizji drogowej. Ponadto policjanci stwierdzili, że wymienieni sprawują opiekę nad trójką dzieci w wieku 7 , 9 i 13 lat. W związku z brakiem możliwości zapewnienia właściwej opieki dzieci zostały przez pracownika GOPS-u w Sarnakach umieszczone w placówce zastępczej w Siedlcach. KPP w Łosicach prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Kradzież portfela
W dniu 27 czerwca 2014r. podczas przejazdu autobusem PKS Łosice trasą Łosice – Sarnaki nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę 71 letniego mieszkańca gm. Sarnaki z kieszeni spodni ukradł portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 100 złotych.

Wypadek drogowy
W dniu 29 czerwca 2014r w miejscowości Stara Kornica na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem marki VW Golf z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało 5 młodych ludzi. Troje z nich zostało przewiezionych do szpitala w Białej Podlaskiej natomiast dwoje do łosickiego szpitala. Jak ustalono jeden z pasażerów doznał poważnych wewnętrznych obrażeń ciała. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę
W dniu 29 czerwca 2014r. na terenie gm. Stara Kornica dwóch mieszkańców Siedlce jadąc samochodem zauważyło jadący z naprzeciwka pojazd marki Mercedes którego sposób prowadzenia wskazywał, że kierujący znajduje się pod działaniem alkoholu. Wymienieni zawrócili za tym pojazdem i próbowali go zatrzymać jednak jego kierujący jechał całą szerokością drogi nie pozwalając na to. Na trasie Kornica – Kiełbaski kierujący Mercedesem wjechał do rowu gdzie pojazd został unieruchomiony. Mężczyźni zabrali mu kluczyki z zadzwonili po policję, niestety w tym czasie kierujący Mercedesem wykorzystał chwilę nieuwagi i uciekł w pole. Policja ustala kto był kierowcą tego pojazdu. Mieszkańcom Siedlec, którzy zareagowali na przestępstwo i wykazali wzorową postawę serdecznie dziękujemy.

opracowałasp. Tomasz Zozula

KPP Łosice

Reklama