Pijany wjechał do rowu

0
687

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach interweniowali wobec kierowcy Deawoo, który w miejscowości Niemojki wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy.

Reklama

W piątek (19.06) po godz. 10.00 dyżurny łosickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Niemojki. Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce, gdzie zastali samochód Daewoo leżący w rowie, a przy nim mężczyznę. Mundurowi potwierdzili, że był to kierowca tego samochodu – 42-letni mieszkaniec naszego powiatu nie potrzebował pomocy medycznej, jednak ledwo „trzymał się na nogach”.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się ponadto, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat dwóch.

Łosiccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę!

Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Niewłaściwie oceniamy warunki na drodze, odległości, wkrada się brawura. Jest to stan w jakim nie należy wsiadać za kierownicę.

Musimy pamiętać, że konsekwencje zachowania nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale bywają również tragiczne w skutkach dla innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Nina Zaniewicz

Źródło

Reklama
Poprzedni artykułNiedzielna giełda wznawia działalność
Następny artykułStudia podyplomowe MBA