„NIE ZROBIŁEM NIC WIELKIEGO, LUBIĘ LUDZI I LUBIĘ IM POMAGAĆ”

0
1784

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Wszechstronny i zaangażowany. Komendant Powiatowy Policji w Łosicach mł. insp. Agnieszka Sienkiewicz doceniając zaangażowanie nagrodziła dzielnicowego z łosickiej komendy, który udowodnił, że policjantem jest przez całą dobę.

Mł. asp. Krzysztof Godun, jest dzielnicowym gminy Olszanka, który 13 listopada nie pozostał obojętny na los innej osoby. W czasie wolnym od służby, będąc w Siemiatyczach, zauważył, że na ulicy leży mężczyzna. Przy nim zgromadziła się grupa przechodniów. Z leżącym mężczyzną nie było żadnego kontaktu, wobec tego nie można było ustalić przyczyny sytuacji w jakiej się znalazł. Policjant pomimo prywatnych obowiązków bez wahania postanowił pomóc, sprawdził czynności życiowe poszkodowanego. Wspólnie z jednym z przechodniów, który wezwał pogotowie, udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie, a następnie przekazał pod opiekę medykom.

To nie pierwsza już zdecydowana i profesjonalna reakcja tego funkcjonariusza mająca na celu ratowanie życia i zdrowia ludzkiego, a on sam zawsze powtarza skromnie: „Nie zrobiłem nic wielkiego, lubię ludzi i lubię im pomagać”.

Komendant Powiatowy Policji w Łosicach, mł. insp. Agnieszka Sienkiewicz podziękowała funkcjonariuszowi za zaangażowanie i pogratulowała wzorowej, godnej naśladowania postawy.

Źródło: (KWP w Radomiu/mw)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.