Marek Jerzman laureatem nagrody literackiej i dziennikarskiej im. Witolda Hulewicza

Do grona laureatów nagrody literackiej i dziennikarskiej im. Witolda Hulewicza dołączył historyk, regionalista, dziennikarz i nauczyciel – Marek Jerzman, któremu kapituła przyznała nagrodę za reportaże historyczne “Po drugiej stronie rzeki” i wrażliwość społeczną w pracy dziennikarskiej.

Nagroda im. Witolda Hulewicz została ustanowiona przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Związku Literatów Polskich oraz Oficynę Literatów i Dziennikarzy “Pod Wiatr” w 1995 roku – w stulecie urodzin patrona. Przyznawana jest każdego roku podczas Warszawskiej Jesieni Poezji, wśród jej laureatów znajdziemy min.: Barbarę Wachowicz, Bohdana Tomaszewskiego czy Wiesława Ochmana. Tym razem do tego grona dołączył pochodzący z Łosic, czynny nauczyciel ZS Nr 1 w Łosicach, historyk, regionalista i dziennikarz – Marek Jerzman.
19 listopada podczas 23 gali wręczenia Nagród literackich i dziennikarskich im. Witolda Hulewicza Marek Jerzman, odebrał wyróżnienie za reportaże historyczne “Po drugiej stronie rzeki” i wrażliwość społeczną w pracy dziennikarskiej.
O książce Marka Jerzmana, za którą dostał nagrodę pisaliśmy TUTAJ

3 thoughts on “Marek Jerzman laureatem nagrody literackiej i dziennikarskiej im. Witolda Hulewicza

 1. Ochotnik

  Brawo p. Marku i szlachetne jest to że uczy Pan dorego , rzetelnego rzemiosła swoich następców

  (0)
  Reply
 2. Kazimierz Szmurło

  Panie Marku -jakże mi miło przeczytać informację oTej Nagrodzie! Z serca gratuluję Panu i moim ukochanym Łosicom, bo część owgo splendoru spada i na to miejsce w którym Pan mieszka!! Serdecznie pozdrawiam z Katowic, Podlasiak od urodzenia z sąsiedniej Płosodrzy; Kazimierz Szmurło.

  (0)
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.