Łosice w ścisłej czołówce ogólnopolskiego rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”

0
101

Łosice już po raz kolejny znalazły się w ścisłej czołówce ogólnopolskiego rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Tym razem miasto zajęło zaszczytną VI lokatę wśród miast powiatowych, które najlepiej wydatkowały fundusze unijne w latach 2014-2019. – Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, które opracowuje rankingi na podstawie danych statystycznych, ulokowało Łosice na wysokiej VI  pozycji wśród miast powiatowych – mówi burmistrz Mariusz Kucewicz.

Podstawę opracowania rankingu stanowiła analiza wydatkowania przez samorządy pozyskanych funduszy w latach 2014-2019. Założenia metodologiczne do niniejszych badań opracował prof. Paweł Świaniewicz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Przypominamy, że to nie pierwsza tak wysoka lokata miasta w rankingu „Wspólnoty”. Według raportu „Polityka podatkowa gmin 2013–2015”, Łosice zajęły bowiem VII miejsce pod względem średniej stawki podatków w rankingu miast powiatowych.

Pamiątkowy dyplom, potwierdzający przynależność miasta do ścisłego grona samorządowych liderów odebrał burmistrz podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

Fot.: UMiG

Reklama