Kronika zdarzeń z terenu KPP w Łosicach 09-15 września 2013

0
2

Kradzież telefonu

W dniu 9 września 2013r .60 letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski zawiadomił KPP w Łosicach o kradzieży telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło w dniu 6 września na terenie budowy kurnika w miejscowości Maszanna. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na 400 złotych .

Pobicie

W dniu 10 września 2013r. w miejscowości Kopce 40 letni mieszkaniec gm. Huszlew został pobity przez drugiego mieszkańca tej samej gminy Pokrzywdzony w wyniku pobicia doznał urazu twarzoczaszki. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach

Kłusownictwo

W dniu 10 września 2013r. na terenie gm. Huszlewnieznany sprawca z broni palnej zastrzelił cielaka jelenia w okresie ochronnymna szkodę koła łowieckiego „Ostoja” . Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach

Oszustwo

W okresie 17 kwietnia – 12 września 2013r. 68 letni mieszkaniec gm. Stara Kornica podczas sprzedaży trzody chlewnej został oszukany przez spółkę z Olsztyna. Pokrzywdzony oszacował straty na 50 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Łosicach.

Wypadek drogowy

W dniu 12 września 2013r. w miejscowości Puczyce kierujący samochodem osobowym marki VW Golf nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze gdzie uderzył w betonowy przepust i słup ogrodzeniowy. Pojazdem poruszali się dwaj mieszkańcy gm. Platerów w wieku 29 i 22 lata. Obaj z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Łosicach. Żaden z nich nie przyznaje się do kierowania pojazdem,  obaj byli pod działaniem alkoholu. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia kierującego oraz wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Kradzież mienia

W dniu 13 września 2013r. nieznani sprawcy z niezamkniętego garażu dokonali kradzieży narzędzi i elektronarzędzi o wartości 9300 złotych na szkodę 37 letniego mieszkańca Łosic. Dwa dniu później policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Okazali się nimi mieszkańcy Łosic w wieku 21 i 17 lat. Młodzi mężczyźni zostali osadzeni w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, niebawem usłyszą zarzuty.

 

opracował asp. Tomasz Zozula

KPP Łosice