Karolina Sacharczuk wicemistrzynią międzynarodowego turnieju szachowego Youth Champonship Schengen ” Chess For Peace” w Luksemburgu

0
283

Wielki sukces odnieśli młodzi szachiści z ULKS Sarnaki, którzy wystartowali w międzynarodowym turnieju Youth Championship Schengen ” Chess For Peace” w Luksemburgu. Karolina Sacharczuk z Sarnak jest obecnie wicemistrzynią Turnieju w kategorii do lat 14, jej koledzy z klubu również wypadli bardzo dobrze.

Ogromnym sukcesem mogą pochwalić się zawodnicy ULKS Sarnaki, którzy wystartowali w  międzynarodowym turnieju szachowym  Youth Champonship Schengen “Chess For Peace”. Zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy reprezentantami Szwecji, Niemiec, Austrii, Włoch, Czech, Ukrainy, Białorusi, Nowej Zelandii, USA, Luksemburga, Lichtensteinu,  Polski, Belgii i Francji. Zawodnicy rozgrywali mecze w 6 grupach wiekowych z rozgraniczeniem na płeć grających.

W grupie wiekowej do 14 lat drugie miejsce w turnieju i tytuł wicemistrzyni Turnieju wywalczyła Karolina Sacharczuk, jej klubowa koleżanka Maja Malinowska uplasowała się tuż za podium, zdobywając miejsce czwarte. W grupie wiekowej do lat 16 dziewcząt, wysokie, piąte miejsce zajęła Joanna Szymańska. Aleksander Malinowski w grupie chłopców wywalczył miejsce dziewiąte. Wyniki młodych mieszkańców Sarnak są ogromnym sukcesem na arenie międzynarodowej, jednak Turniej to nie tylko rozgrywki. – Uczestnicy mogli korzystać z bogatego programu kulturalnego – mówił prezes ULKS Sarnaki Wojciech Szymański – Nasi zawodnicy poznali Luksemburg, odwiedzili muzea, uczestniczyli w obchodach Dnia Europy, zwiedzili też jedno z najstarszych miast Niemiec – Trier. Skorzystali z wyjazdu do Arlon w Belgii i Mont- Saint Martin we Francji, a także zwiedzili Europejskie Muzeum w Schengen. Dużym przeżyciem była obecność naszej delegacji w Polskiej Ambasadzie w Luksemburgu -relacjonował prezes W. Szymański.
Młodzi szachiści na co dzień swoje umiejętności szlifują w Kole Szachowym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sarnakach, która wspiera graczy w ich dążeniu do sukcesów i organizacji turniejów lokalnych.

Reklama