Lokalne legendy i historie z dreszczykiem spisane przez o. Wojciecha Kobylińskiego i bogato zilustrowane przez Małgorzatę Waszkiewicz były tematem spotkania promującego książkę pt. „Przewodnik po nawiedzonych miejscach Ziemi Łosickiej”.

14 lutego w Transgranicznym Centrum Dialogu i Kultur w Łosicach na spotkaniu z autorami – Małgorzatą Waszkiewicz i o. Wojciechem Kobylińskim –  odbyła się promocja książki pt „Przewodnik po nawiedzonych miejscach Ziemi Łosickiej”. W książce znalazły się legendy i historie z dreszczykiem, dotąd przekazywane jedynie z ust do ust, przez mieszkańców Łosic i okolic. Wydarzenie zgromadziło wielu łosiczan i gości, którzy jako pierwsi mieli okazję wysłuchania kilku nowych „strasznych historii”, nigdzie jeszcze nie opublikowanych. Grupa teatralna z ŁDK zadbała natomiast by każdy z uczestników spotkania poczuł prawdziwy dreszcz grozy, a wszystko za sprawą happeningu prosto z horroru. Po sali krążyły białe damy, duchy i zjawy, a na stołach gościnnych leżały stosy odrąbanych placów dłoni, nie zabrakło też krwistych napoi.

– “Ilustrowany przewodnik po nawiedzonych miejscach” ma charakter etnograficzny – mówił o. Wojciech Kobyliński. – Może być nie tylko pozycją, którą czyta się z zapartym tchem ale również zachętą do lepszego poznawania Ziemi Łosickiej.