Boliwijski wspin

O tym, że wspinać można się nie tylko na szczyty gór, opowiedzą na najbliższym spotkaniu w ramach cyklu VITOexTrEAM Marzena i Krzysztof Wystrachowie, którzy przywiozą do Łosic swoją opowieść o Boliwii i Amazonii.

Od lat regularnie wracają do Boliwii, by wspinać się na drzewa w Amazonii. Podczas prelekcji opowiedzą o tym, jak wyglądały pierwsze próby zdobywania drzewnych szczytów, skąd wziął się ten pomysł i jak rozwijał się wraz z kolejnymi wyjazdami. Nie zabraknie także opowieści o samej Amazonii, jej tajemnicach i mieszkańcach.

Opowiedzą także o niezwykłych kobietach z grupy etnicznej Ajmara, które zdobywają 6-tysięczniki w tradycyjnych strojach. Dowiecie się m.in. dlaczego nie powinniśmy nazywać ich Indiankami i czy spódnice (będące ważną częścią stroju) przeszkadzają im w górach. Zobaczycie je w akcji podczas kursu na przewodniczki górskie, grające w piłkę na boisku na ponad 4 tys. m n.p.m., a także podczas wspinaczki drzewnej w parku miejskim.

Ale będzie też o samej Boliwii: kulturze, obyczajach i wierzeniach. O tym co niezwykłego ma ten kraj do zaoferowania, ale też z jakimi problemami się boryka.

Spotkanie odbędzie się 16 lutego o godzinie 18 w Łosicach w ŁDK przy ul. Piłsudskiego 4
Wstęp jak zwykle wolny. Serdecznie zapraszamy