Reklama

Targowa oficjalnie otwarta

19/10/2018 15:16

Dzięki dofinansowaniu z RPO Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020 została przebudowana i zmodernizowana ulica Targowa w Łosicach. Oddany do użytku odcinek jest bezpieczniejszy i poprawi komfort użytkowania. W uroczystym oddaniu inwestycji uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Remont ulicy Targowej był wyczekiwany przez mieszkańców Łosic - mówiła podczas otwarcia starosta łosicka Bożena Niedzielak. - W tym rejonie znajduje się targowisko, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu łosickiego. Remont tej ulicy był jedną z kluczowych inwestycji w mieście.

Reklama

– Nowe drogi poprawią bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Z chodników na pewno skorzystają wszyscy odwiedzający łosicki targ. Gratuluję dobrej i przemyślanej inwestycji, która nie tylko poprawi wizerunek miasta, ale także będzie służyć mieszkańcom – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej VII "Rozwój regionalnego systemu transportowego Działania  7.1 Infrastruktura drogowa" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. W ramach inwestycji przebudowano blisko kilometrowy odcinek ulicy. Zmodernizowano i wybudowano chodniki o długości niemal 2 km, 4 skrzyżowania i 5 przejść dla pieszych. Droga zyskała również nowe odwodnienie. Koszt inwestycji przekroczył 4 mln zł. Kwota dofinansowania z EFRR to 2 449 119,57 zł, co stanowiło 60% kosztów kwalifikowanych projektu. Pozostałą część w równej proporcji dołożył powiat łosicki i miasto i gmina Łosice. Środki finansowe Powiatu Łosickiego to kwota 816 373,38 zł, natomiast dotacja z miasta i gminy Łosice to 816 373,00 zł.

Reklama

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157672500936377]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości