Już w najbliższą środę, 13 lutego w Łosickim Domu Kultury na temat programu Czyste Powietrze i problemów środowiskowych związanych z budową ferm przemysłowych z mieszkańcami Łosic rozmawiał będzie minister środowiska - Henryk Kowalczyk. Minister spotka się tego dnia również z licealistami i mieszkańcami Huszlewa.
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o spotkaniu, jakie zorganizowali zaniepokojeni ekspansywną rozbudową wielkopowierzchniowych, przemysłowych ferm, mieszkańcy Łosic. Ludzi wsparły stowarzyszenia walczące z tego typu inwestycjami i ich degradującym wpływem na środowisko i jakość życia. W dyskusji wzięli udział m.in. starosta Katarzyna Klimiuk z radnymi oraz burmistrz Mariusz Kucewicz, również wspierany przez grupę radnych i pracowników urzędu. Pierwsze spotkanie, mimo, że było pełne emocji, pozwoliło jednak w sposób merytoryczny wyjaśnić podstawy problemu ekspansji ferm przemysłowych. 13 lutego, w sali widowiskowej Łosickiego Domu Kultury, na ten temat z mieszkańcami rozmawiał będzie również minister środowiska Henryk Kowalczyk. Szef resortu przyjedzie na zaproszenie starosty łosickiego. Spotkanie zaplanowane jest na godz. 18.00. Plan szczegółowy wizyty Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka w dniu 13.02.2018 w powiecie łosickim 11.00 - Zespół Szkół nr 1 w Łosicach - Liceum Ogólnokształcące w Łosicach ul. Szkolna 5 w ramach XIV Łosickiego spotkania Edukacyjnego w dniu 13.02.2019 r. 12.30 - Huszlew spotkanie otwarte w świetlicy wiejskiej. Przewidziany czas spotkania z mieszkańcami około 1,5 h 15.45 - Spotkanie w Starostwie Powiatowym w Łosicach - zamknięte 17.45 - Konferencja Prasowa w Łosickim Domu Kultury na holu 18.00 - Spotkanie w Łosickim Domu Kultury w Łosicach z mieszkańcami powiatu. . Foto: https://www.gov.pl/web/srodowisko/minister-srodowiska-henryk-kowalczykTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze