Reklama

kto i komu zabrał stadion?

08/05/2023 09:11

Na ogrodzeniu miejskiego stadionu pojawił się transparent z wypisanym hasłem „#Oddajcie Stadion”. Zapytaliśmy Dyrektorkę Łosickiego Domu Kultury, Dorotę Kozłowską kto i komu stadion zabrał.

- Stadion jest otwarty bez ograniczeń dla mieszkańców trenujących lekkoatletykę. Nie zamykamy go, zatem o każdej dogodnej porze można z niego skorzystać. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy gruntowny remont obiektu zatem amatorzy sportów mają do dyspozycji odnowioną bieżnię wraz z infrastruktura towarzyszącą – wyjaśnia dyrektorka ŁDK Dorota Kozłowska.

Reklama

Przypomnijmy, że inwestycja została wsparta pieniędzmi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na ten cel miasto pozyskało 1 mln zł, natomiast blisko 700 tys. zł gmina dołożyła z własnego budżetu. Dodatkowo wykonano także remont budynku siłowni z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego. W sumie na kompleksową modernizację obiektu przeznaczono ponad 2 mln zł.

Remont obiektu objął zarówno wertykulację, aerację, piaskowanie i posianie murawy, oraz unowocześnienie i rozbudowę infrastruktury sportowej. Wykonano system drenażu i nawodnienia, a także wybudowano przyłącza kanalizacji deszczowej. Inwestycja pozwoliła również na budowę nowego systemu oświetlenia i nagłośnienia, wraz z kompleksową modernizacją infrastruktury towarzyszącej.

Reklama

To jednak nie koniec zmian jakich doczekał się miejski stadion. Szczególnie dobrą wiadomością dla lekkoatletów jest informacja o gruntownej modernizacji bieżni i budowie skoczni do trójskoku i skoku w dal. Kibice spotkań futbolowych i innych rozgrywanych na obiekcie konkurencji cieszą się natomiast z wyremontowanych zadaszonych trybun. Nie zapomniano również o bezpieczeństwie zarówno sportowców, kibiców, jak i samego obiektu – dlatego założono sieć monitoringową.

Skąd zatem transparent z hasłem sugerującym, że obiekt jest zamknięty dla mieszkańców? Ustaliliśmy, że sprawa związana jest z faktem, że do czasu urośnięcia nowej murawy na stadionie nie odbywają się mecze piłki nożnej miejscowego klubu sportowego.

Reklama

- Chciałabym zapewnić, że czasowe zawieszenie możliwości rozgrywania meczy piłki nożnej nie jest związane ze złą wolą administratora obiektu, ale z faktem, że nowo wysiana murawa nie zdążyła jeszcze urosnąć. Nie mogę dopuścić by wielomilionowa inwestycja została zniszczona. Część zasianej trawy dopiero kiełkuje. Trwają intensywne prace pielęgnacyjne – nawożenie i nawodnienie płyty stadionu. Gdyby w takich warunkach rozgrywały się mecze piłki nożnej, zawodnicy na korkach wynieśliby zapewne większość kiełkującej trawy, a nasza praca poszłaby na marne. Stadion remontowaliśmy dla wszystkich, w tym również dla miłośników piłki nożnej, wspólnie cieszyliśmy się z pozyskanych na remont pieniędzy. Przykro, że tak duży wysiłek nie jest doceniony, a nasze działania skrytykowane. Przypominam, że to ŁDK ponosi koszty meczy wyjazdowych naszych piłkarzy. Nie zostawiliśmy ich samym sobie, ale zapewniliśmy pomoc i wsparcie również finansowe na czas zakończenia procesu wzrostu nowej murawy – dodała Dorota Kozłowska.

Reklama

Zasadnym zatem jest zastanowienie się czy zawieszone hasło wyraża wolę mieszkańców, czy tylko wąskiej grupy sympatyków piłki nożnej, którzy nie chcą dostrzec i obiektywnie ocenić faktów.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości