Już wkrótce na czterech budynkach należących do powiatu zamontowane zostaną zestawy fotowoltaiczne. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu w wysokości 500 tys. zł, które trafi do powiatu w ramach II naboru do programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Jest to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. W planach jest wyposażenie w fotowoltaikę budynku starostwa, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 3 RCKU i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze