0
0

Upał, słońce, setki sportowców i ogromne emocje sportowe to najtrafniejsze określenie niedzielnego wydarzenia. W niedzielę 26 czerwca już po raz siódmy dzięki ogromnemu uporowi, zaangażowaniu i zaradności Michała Michaluka którego wsparł Urząd Gminy w Platerowie i Yulo Run Team Siedlce i Starostwo Powiatowe w Łosicach odbył się „VII Bieg Uliczny- Biegiem Przez Platerów”. Należy koniecznie podkreślić, że platerowskie biegi weszły do Grand Prix Traktu Brzeskiego.

W ramach wydarzenia rozegrano konkurencje zarówno dla dzieci,  jak i dla osób dorosłych. W kategorii otwartej rozegrano konkurencje na 3333m, na 10km oraz nordic walking. Szczegółowe wyniki przedstawiamy Państwu tutaj:
[btn link=”http://bieg.platerow.com.pl/images/wyniki/2016/10-KM-Biegiem-Przez-Platerow-wyniki.pdf” color=”red” target=””]10 km[/btn]

[btn link=”http://bieg.platerow.com.pl/images/wyniki/2016/3333-m-Biegiem-Przez-Platerow-wyniki-zawodow.pdf” color=”red” target=””]3333m[/btn]

[btn link=”http://bieg.platerow.com.pl/images/wyniki/2016/Nordic-Walking-Platerow-26.06.2016-wyniki.pdf” color=”red” target=””]Nordic Wlaking[/btn]

Wszyscy uczestnicy platerowskich biegów zostali wyposażeni w pamiątkowe koszulki oraz medale, mogli też liczyć na napoje izotoniczne oraz pyszne jabłuszka dla regeneracji organizmu. Na koniec biesiadowali przy wspólnym ognisku po zakończeniu zawodów.

Na platerowskiej imprezie pojawili się uczniowie siedleckiego Medyka CKZiU, którzy z zaangażowaniem wykonywali masaż sportowy uczestnikom biegów.

Z roku na rok Podlaska Dycha zyskuje coraz więcej sympatyków. Jak podkreśla Michał Michaluk wydarzenie ma przyczynić się do upowszechnienia biegu jako najprostszej formy ruchu i zachęcenia do aktywności fizycznej mieszkańców gminy oraz powiatu, impreza ma na celu również promocję terenów nadbużańskich. Coraz więcej sponsorów widzi potrzebę wsparcia finansowego imprezy. Głównym sponsorem od kilku lat jest Krynica Vitamin, organizatorzy znaleźli ogromne wsparcie u Artura Mączyńskiego Dyrektora Zakładu Produkcyjnego, któremu bardzo serdecznie dziękują. Własnie tacy ludzie, którzy są otwarci na inicjatywy społeczne zasługują na najwyższe uznanie. Ponadto Michał Michaluk wraz z całą grupą osób związanych z wydarzeniem chcieli by podziękować następującym podmiotom za wsparcie wydarzenia:

  • Jawomat Sarnaki
  • Jastrzębski Autoryzowany Dealermarki OPEL
  • Nadleśnictwo Sarnaki
  • Laktopol
  • Tartak Bronek
  • East Muschrooms
  • Sylwia Studio Zdrowia i Urody
  • Salon Optyczny M. Stępień
  • PSB Mrówka Łosice

Organizatorzy zapytani o podsumowanie wydarzenia podkreślali ogromną rolę wszystkich darczyńców oraz osób zaangażowanych w obsługę imprezy. Wskazywano na bardzo dobre wyniki sportowe zawodników oraz na fakt, że nasz region jest dzięki takim inicjatywom coraz bardziej promowany w całym kraju.

Popieramy świetną inicjatywę i gratulujemy wielkiego zapału przy organizacji tego sportowego święta. Wszystkim zawodnikom natomiast gratulujemy wyników. Za rok znów będziemy kibicować.

Oczywiście jak co roku mamy dla Was obszerną fotogalerię z tego sportowego wydarzenia.