Zostań wolontariuszem WOŚP

0
73

W kolejnym, już 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), miasto Łosice znowu stanie się miejscem serdeczności i hojności. Rozpoczęto nabór wolontariuszy, których zaangażowanie jest kluczowe dla pomyślnego przebiegu tego wyjątkowego wydarzenia.

Reklama

Cel – Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!

Pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” organizatorzy zainicjowali tegoroczną zbiórkę środków, mając na celu zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania oraz rehabilitacji chorób płuc. To szczególnie ważne w kontekście zdrowia pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Tradycyjna kwesta odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, jednak już teraz pojawiają się liczne okazje, aby wspomóc tę szczytną inicjatywę.

Jak zostać wolontariuszem?

Chętni do zaangażowania się w szlachetny cel WOŚP muszą działać szybko, ponieważ miejsca w zarejestrowanym w Łosicach sztabie znikają błyskawicznie. Proces zgłaszania się jest prosty, a oto kroki, które należy podjąć:

 1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl i kliknij „załóż konto”.
 2. W przypadku osób poniżej 18 roku życia, poproś o pomoc rodzica/opiekuna, ponieważ dane osoby dorosłej muszą zostać wpisane podczas zakładania konta.
 3. Po zarejestrowaniu się, na podany adres e-mail otrzymasz link aktywacyjny. Kliknij w niego, aby aktywować konto.
 4. Po aktywacji, zaloguj się na iwolontariusz.wosp.org.pl i wybierz odpowiednią opcję w formularzu:
  • DLA WOLONTARIUSZA (jeśli masz ukończone 18 lat)
  • DLA RODZICA (jeśli nie masz ukończonych 18 lat)
 5. Wypełnij formularz danymi osoby, która chce kwestować podczas finału.
 6. Jeśli byłeś już wolontariuszem, na twój numer telefonu zostanie wysłany kod, który należy uzupełnić pod numerem PESEL.
 7. Wybierz Sztab Łosice #1158 z listy dostępnych sztabów.
 8. Sprawdź status swojego wniosku, logując się ponownie na iwolontariusz.wosp.org.pl i zjeżdżając w dół strony, gdzie pojawią się informacje o zgłoszeniu.

Alternatywnie, osoby preferujące tradycyjny sposób mogą skontaktować się z Łosickim Domem Kultury pod numerem telefonu 577 566 444.

Rejestracja trwa – Nie czekaj do ostatniej chwili!

Pamiętajcie, że bycie wolontariuszem to zobowiązanie! Decydując się wziąć udział w finale, przygotujcie się na kwestowanie bez względu na pogodę i przynajmniej kilka godzin zaangażowania.

Ilość miejsc jest ograniczona, a rejestracja potrwa do 2 stycznia 2024 roku lub do wyczerpania limitu miejsc. Warto jednak działać zdecydowanie wcześniej, gdyż dostarczenie zgłoszeń po wskazanym terminie nie gwarantuje rejestracji wolontariuszy.

Włączcie się do tego wielkiego dzieła solidarności i wspólnie wesprzyjmy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Reklama
Poprzedni artykułSpawanie Światłowodów
Następny artykułAsystentka stomatologiczna