Uratowali samobójcę

Dzięki szybkiej reakcji policji i fachowo przeprowadzonej akcji ratunkowej udaremniono próbę samobójczą 43-letniemu mieszkańcowi Łosic. Mężczyzna próbował się powiesić. Na szczęście funkcjonariuszom udało się zapobiec tragedii, niedoszły samobójca w stanie niezagrażającym życiu został odwieziony do szpitala.

W środę 6 czerwca przed godz. 16 do dyżurnego  Komendy Powiatowej Policji w Łosicach  wpłynęło zawiadomienie o próbie popełnienia samobójstwa przez 43-letniego mieszkańca. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol policji.

– Łosiccy policjanci odnaleźli i uratowali mężczyznę próbującego popełnić samobójstwo – mówił rzecznik prasowy policji Tomasz Zozula. – Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce bardzo szybko ustalili, gdzie przebywa mężczyzna. Zauważyli go wewnątrz zamkniętego domu. 43-latek miał założoną pętlą na szyi i chciał się targnąć na życie. Policjanci wybili okno i dostali się do wewnątrz. Po odcięciu mężczyzny udzielili mu pierwszej pomocy do przyjazdu pogotowia ratunkowego. 43-latek w stanie niezagrażającym życiu został zabrany do szpitala. Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji nie doszło do tragedii.
Okoliczności zdarzenia oraz motywy bada łosicka policja.

 

3 thoughts on “Uratowali samobójcę

  1. Ochotnik

    Chciał się powiesić chyba na wieży w Chotyczach , bo tyle czasu mieli policjanci na reakcję . To było wołanie o pomoc , niewerbalne aczkolwiek rozpaczliwe ; decyzji o tak drastycznym czynie nie podejmuje się ad choc

    (1)
  2. apoloniusz

    Szopka! Jak ktoś chce się powiesić to nic nikomu nie gada tylko idzie i robi co trzeba i tyle w temacie. Ale na pewno chłopu potrzebna jest jakaś pomoc. Psycholog albo psychiatra.

    (-1)

Comments are closed.