Ukradł prezerwatywy

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Zatrzymany sprawca włamania
W nocy 26/27 listopada 2017 roku w miejscowości Sarnaki, 22 letni  mieszkaniec tej gminy po wyważeniu rolety zabezpieczającej i wybiciu szyby w drzwiach dostał się do środka sklepu spożywczego skąd dokonał kradzieży kasetki z pieniędzmi, wyrobów alkoholowych, tytoniowych oraz prezerwatyw na łączną kwotę 2000 złotych. Policjanci zatrzymali sprawcę na pobliskiej stacji paliw. Część skradzionego mienia odzyskano. Sprawca został osadzony
w policyjnym areszcie. Pokrzywdzonym jest siemiatycki przedsiębiorca.

Pożar domu
27 listopada 2017 roku w miejscowości Dawidy z nieustalonych dotychczas przyczyn doszło do pożaru domu mieszkalnego, drewnianego, krytego blachą. Spaleniu uległ budynek wraz z wyposażeniem. Wartość strat oszacowana została na 250 tysięcy złotych. Pokrzywdzonym jest mieszkaniec Przesmyk.

Zatrzymany poszukiwany
28 listopada 2017 roku w miejscowości Dziadkowskie policjanci Wydziału Kryminalnego łosickiej Policji działając na polecenie Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim zatrzymali poszukiwanego, 40 letniego mieszkańca gminy Huszlew. Zatrzymany został doprowadzony i osadzony w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

Uszkodzenie mienia
1 grudnia 2017 roku w Łosicach na ulicy Asza nieznany sprawca dokonał uszkodzenia dwóch opon w samochodzie marki Suzuki. Pokrzywdzona, 63 letnia mieszkanka gminy Stara Kornica oszacowała wartość strat na 800 złotych.

Zatrzymany poszukiwany
30 listopada 2017 roku w miejscowości Sarnaki policjanci zatrzymali poszukiwanego na podstawie sądowego nakazu, 66 letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna został przewieziony i osadzony w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

Kolizja drogowa
1 grudnia 2017 roku na trasie DK 19 w miejscowości Woźniki, 39 letni mieszkaniec Świdnika kierując samochodem osobowym marki Honda nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych przez co stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał do przydrożnego rowu gdzie pojazd dachował. Kierujący nie ucierpiał w zdarzeniu, był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie został ukarany grzywną w drodze postępowania mandatowego.


asp. szt. Tomasz Zozula