Ujawniono ponad 300 gram suszu konopi indyjskich

1
6

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Uszkodzenie mienia  
2 stycznia 2017 roku do tut. KPP zgłosiła się 30 letnia mieszkanka Łosic, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Z zeznań pokrzywdzonej wynika, że   30 grudnia, jej, 32 letni brat uderzając nogami i głową w karoserię samochodu osobowego marki Mercedes spowodował jego uszkodzenie. Wartość strat została oszacowana przez zawiadamiającą na 6 000 złotych.

Ujawnione narkotyki    
4 stycznia 2017 roku policjanci Wydziału Kryminalnego po uprzednim rozpracowaniu operacyjnym dokonali przeszukania posesji 38 letniego mieszkańca gminy Sarnaki. W trakcie przeszukania ujawniono i zabezpieczono ponad 260 gram suszu konopi indyjskich. Tego samego dnia policjanci dokonali przeszukania domu w Starych Hołowczycach. Podczas czynności znaleziono i  zabezpieczono ponad 50 gram suszu konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Sarnaki w wieku 38 i 25 lat. Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Obaj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.

Wypadek drogowy      
4 stycznia 2017 roku w miejscowości Krzywośnity 28 letni mieszkaniec Łosic kierując samochodem osobowym marki VW Passat nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych w wyniku czego na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku złamania ręki doznał 29 letni pasażer pojazdu. Kierujący  chwili zdarzenia był trzeźwy.

Włamanie      
W okresie od 29 grudnia do 7 stycznia 2017 roku w miejscowości Łuzki nieznani sprawcy przez okno włamali się do gospodarstwa agroturystycznego skąd skradli kosiarkę spalinową wartości 300 złotych. Ponadto w trakcie plądrowania pomieszczeń uszkodzili 8 drzwi wewnętrznych. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na 10 000 złotych.

Pożar
5 stycznia 2017 roku w Łosicach na ulicy Bialskiej zaistniał pożar garażu murowanego krytego blachą. W budynku znajdował się samochód osobowy marki Toyota oraz narzędzia. Według wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej pojazdu. Wartość strat   55 letni pokrzywdzony oszacował na 50 000 złotych.

Przekroczenie prędkości
8 stycznia 2017 roku w Platerowie na trasie DK-19 43 letni mieszkaniec Hajnówki, kierując samochodem osobowym marki Opel przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 74 km/h. Ponadto kierujący w czasie kontroli nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Za popełnione wykroczenia zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego oraz zatrzymane zostaną uprawienia do kierowania.

asp. sztab. Tomasz Zozula

Reklama

1 KOMENTARZ

Comments are closed.