Turniej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach w siatko-nogę

0
5

W niedzielę, 27 października na orliku przy Zespole Szkół Nr 1 w Łosicach odbył się Turniej w siatko-nogę o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach. Pomysłodawcą oraz inicjatorem i sędzią turnieju był Mateusz Stasiuk, animator sportowy obiektu, oraz trener MMA Okniński Team Łosice.

Do Turnieju zgłosiło się 8 dwuosobowych drużyn, które podzielono na dwie grupy – A i B. Rozegrano 12 meczy grupowych, 2 półfinałowe i mecz o 1 i 3 miejsce.

W półfinale spotkali się zwycięzcy grupy A – Dream Team Biernaty w składzie Dominik Marczewski oraz Artur Demianiuk z drużyną która zajęła 2 miejsce w grupie B – Mistrze Muay Thai w składzie Damian Boratyński i Tomasz Rosłan. Po bardzo emocjonującym i zaciętym pojedynku sportowym do grupy finałowej zakwalifikowali się Dream Team Biernaty.

W drugim półfinale spotkali się zwycięzcy grupy B – Paweł i Gaweł w składzie Przemysław Rosłan i Rafał Bartoszuk z drużyną Deu Spoko w składzie Rafał Jaszczuk i Kamil Ślubowski. Pierwszy set  wygrali Paweł i Gaweł, ale doping publiczności i wola walki Deu Spoko pozytywnie zmotywowała zawodników, którzy doprowadzili w drugim secie do remisu. Ostatecznie drużyna Paweł i Gaweł wygrała ten zacięty mecz.

W pełnym emocji finale mieliśmy okazję podziwiać fascynujące pokazy umiejętności technicznych tych młodych sportowców. Pierwszy set wygrała drużyna z Biernat, jednak ich młodsi rywale nie dawali za wygraną i doprowadzili w drugim secie do remisu. Ostatecznie przeważyło doświadczenie piłkarskie oraz kunszt Marczewskiego i Demianiuka, którzy nie pozostawił złudzeń, kto bardziej zasługuje na wygraną. W tym zaciętym meczu pokonali Przemka Roslana i Rafała Bartoszuka.

Turniej zakończył się następującymi wynikami:

4 miejsce Mistrzowie Muay Thai – Damian Boratynski i Tomasz Rołan

3 miejsce Deu Spoko – Rafal Jaszczuk i Kamil Ślubowski

2 miejsce Pawel i Gawel -Przemysław Rosłan i Rafal Bartoszuk

1 miejsce Dream Team Biernaty – Dominik Marczewski i Artur Demianiuk

Ponadto w Turnieju udział wzięli: Karol Izdebski, Norbert Kalinowski, Mateusz Ciulak, Kuba Małaszuk, Kacper Boratyński, Kacper Grabowski, Mikołaj Popławski i Arkadiusz Wasiluk.

Mateusz Stasiuk – animator inicjatywy Turnieju podkreślał w rozmowie, że gdyby nie zaangażowanie i poparcie Dyrektor ZSz Nr 1 – Małgorzaty Węgrzyniak inicjatywa ta nie doszłaby do skutku. Ponadto trener chwalił bardzo wysoki poziom turnieju. Był także bardzo mile zaskoczony sportową postawą najmłodszych zawodników, którzy stanęli do zawodów z dużo starszymi kolegami.

Gratulujemy Mateuszowi pomysłu i zaangażowania, a także dziękujemy Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach za zrozumienie ducha sportowego i poparcie inicjatywy.

[nggallery id=68]