Targowa oficjalnie otwarta

7
1

Dzięki dofinansowaniu z RPO Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020 została przebudowana i zmodernizowana ulica Targowa w Łosicach. Oddany do użytku odcinek jest bezpieczniejszy i poprawi komfort użytkowania. W uroczystym oddaniu inwestycji uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Remont ulicy Targowej był wyczekiwany przez mieszkańców Łosic – mówiła podczas otwarcia starosta łosicka Bożena Niedzielak. – W tym rejonie znajduje się targowisko, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu łosickiego. Remont tej ulicy był jedną z kluczowych inwestycji w mieście.

– Nowe drogi poprawią bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Z chodników na pewno skorzystają wszyscy odwiedzający łosicki targ. Gratuluję dobrej i przemyślanej inwestycji, która nie tylko poprawi wizerunek miasta, ale także będzie służyć mieszkańcom – mówiła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej VII “Rozwój regionalnego systemu transportowego Działania  7.1 Infrastruktura drogowa” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. W ramach inwestycji przebudowano blisko kilometrowy odcinek ulicy. Zmodernizowano i wybudowano chodniki o długości niemal 2 km, 4 skrzyżowania i 5 przejść dla pieszych. Droga zyskała również nowe odwodnienie. Koszt inwestycji przekroczył 4 mln zł. Kwota dofinansowania z EFRR to 2 449 119,57 zł, co stanowiło 60% kosztów kwalifikowanych projektu. Pozostałą część w równej proporcji dołożył powiat łosicki i miasto i gmina Łosice. Środki finansowe Powiatu Łosickiego to kwota 816 373,38 zł, natomiast dotacja z miasta i gminy Łosice to 816 373,00 zł.

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
były mieszkaniec
Gość
były mieszkaniec

niezły cyrk, otwarcie zwykłej ulicy burmistrz, ksiundz i kropidło 🙂 nagrody tez juz przyznane ?

poldek
Gość
poldek

Ciemnogród

Ochotnik
Gość
Ochotnik

Bardzo surowe oceny ; zważcie jednak że Łosice to małe miasto , taki też budżet i każdy metr jezdni czy chodnika cieszy a takim samym kropidłem czy nożyczkami otwiera się 50 km autostrady czy 150 m ścieżki rowerowej

poldek
Gość
poldek

I Po co ten przebieraniec w sukience co macha miotłą, Ludzie mamy 21 wiek a nie średniowiecze.

rodzyn
Gość
rodzyn

Ormowiec i ksionc na jednym otfarciu.

życzliwy
Gość
życzliwy

Tyyyyyylu Ojców i Matek sukcesu……..

brawo!
Gość
brawo!

A jak wielu ten sukces kuje w oczy, haha.
Bardzo potrzebna inwestycja. Łosice zyskały nowy wizerunek.

p.s. Tylko te hangary na targowicy nieco szpetne…