Sprawdziły swoją wiedzę na temat gospodarstwa domowego, przedsiębiorczości i ekologii

0
487

27 lutego w świetlicy wiejskiej w Zakrzu odbył się gminny etap „Olimpiady wiedzy o wiejskim gospodarstwie domowym, przedsiębiorczości i ekologii”.  Organizatorem tego wydarzenia jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach i Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Łosicach, kierowany przez Michała Soszyńskiego. 

Uczestniczki pisały test, w którym swoją wiedzę sprawdziło 36 pań z terenu Miasta i Gminy Łosice. Zwyciężczynię wyłoniła dogrywka. Największą wiedzą wykazała się Danuta Nowosielska ze Starych Biernat. Na drugim miejscu znalazła się Elżbieta Semeniuk ze Świniarowa. Trzecia była Wanda Gizińska z Rudnika.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu Zakrze Śpiewa. Dodatkową atrakcją było stoisko z naturalnymi kosmetykami. Nie zabrakło także tradycyjnych podlaskich przysmaków i zapustowych słodkości, które przygotowały gospodynie z Zakrza.

Konkurs poprowadziła Maria Sudnik, kierownik Rozwoju Obszarów Wiejskich MODR, Oddział Siedlce. Organizacją zajęła się Barbara Bahniuk, Główny Doradca Rolno Środowiskowy PZDR w Łosicach, we współpracy z sołtys wsi Zakrze Haliną Rabuską.

W wydarzeniu uczestniczyli goście, wśród nich znalazł się burmistrz Miasta i Gminy Łosice , Mariusz Kucewicz i sekretarz Urzędu MiG, Małgorzata Łaska.

Tekst i foto: Dorota Kalinowska/Łosickie Centrum Informacji