Spotkanie autorskie z Adelą D. Zalewską

0
57
Serdecznie zapraszamy spotkanie autorskie z lokalną autorką Adelą D. Zalewską. Wydarzenie odbędzie się w piątek 3 grudnia o godz. 19:00 w sali widowiskowej ŁDK, wstęp wolny. Spotkanie będzie połączone z premierą 3. Części serii Tancerze pt. Zespół.
Do tej pory ukazały się dwa pierwsze tomy cyklu pt. Soliści oraz Duety. Cykl reprezentuje gatunek obyczajowy z wątkiem romantycznym. Seria opowiada o tancerzach baletowych tańczących w zespole utworzonym przy teatrze w Warszawie przez znanego choreografa Petera Duke’a. Jest to opowieść o pasji i poświęceniu oraz nierzadko ofiarach, jakich wymaga ta piękna sztuka.
W pierwszym tomie głównym wątkiem jest burzliwy związek dwojga młodych ludzi, dla których taniec jest całym życiem. Ich problemy, na początku zwyczajne i momentami infantylne, wkrótce zamieniają się w walkę o siebie i swoje marzenia. Duety przedstawiają historię dwóch innych par (duetów), które także stają przed życiowymi wyborami, które dla nikogo nie byłyby łatwe. Zespół jest połączeniem wszystkich wątków i ukazaniem problemów pojedynczych osób na tle całej grupy, której dobro okazuje się da nich wszystkich najważniejsze.
Autorka, pisząca pod pseudonimem Adela D. Zalewska, przez wiele lat była związana z tańcem w lokalnym wymiarze, dlatego to środowisko i ten klimat nie są jej obce. Z pewnością można się doszukać w powieści wątków autobiograficznych. Zakończenie serii o tematyce najbliższej jej sercu, jest podsumowaniem pewnego etapu oraz przygotowaniem do dalszej drogi pisarskiej.
Reklama
Poprzedni artykułAmunicja znaleziona w lesie
Następny artykułSzlak Żeromskiego zaprasza