Remonty dróg z dofinansowaniem samorządu Mazowsza

0
393

Już wkrótce, dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego na terenie powiatu zrealizowane zostaną 4 inwestycje związane z ochroną gruntów rolnych i leśnych. Przewiduje się modernizację i przebudowę dróg gminnych w  Meszkach, Hruszewie, Bużce i Wólce Nosowskiej. Na ten cel poszczególne gminy dostaną w sumie 460 tys zł.

W ramach ogłoszonego w 2019 r. naboru na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych 4 wnioski złożone przez gminy z terenu powiatu otrzymały dofinansowanie samorządu Mazowsza. Wśród zadań znalazła się modernizacja drogi gminnej w miejscowości Wólka Nosowska – na ten cel gmina Stara Kornica otrzyma wsparcie w wysokości 115 tys zł. Kolejnym zadaniem będzie przebudowa drogi gminnej w miejscowości Bużka w gminie Sarnaki – w tym wypadku kwota dofinansowania wyniosła 95 tys zł. Również 95 tys zł otrzyma gmina Platerów na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Hruszew. Natomiast do miasta i gminy Łosice trafi aż 155 tys zł na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Meszki.

Reklama

– To kolejne wsparcie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych. Nic dziwnego, bo koncentruje się na inwestycjach realizowanych na terenach wiejskich. Z jednej strony pomaga poprawić infrastrukturę drogową, dzięki czemu rolnicy zyskują dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych. Z drugiej zaś – pomaga walczyć z suszą poprzez rozbudowę systemów melioracyjnych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Reklama
Poprzedni artykułKłusownicy w serpelickich lasach
Następny artykułNa uwolnienie czekał kilkanaście godzin