Kłusownicy w serpelickich lasach

0
1057

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Kradzież z włamaniem
W dniach 27.05-03.06.2020r. w Łosicach, nieznany sprawca pokonał zabezpieczenie techniczne okna uchylnego niezamieszkałego domu, po czym dostał się do środka i zabrał osprzęt elektroniczny w postaci kostek elektrycznych i włączników. 27-letni pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 1500zł. KPP w Łosicach prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Reklama

Nietrzeźwy kierujący na zakazie
01.06.2020r. w miejscowości Krasna Kolonia 39-letni mieszkaniec gm. Huszlew kierował ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie, jak się okazało mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. KPP w Łosicach prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Kłusownictwo
07.06.2020r.  na terenie lasu w okolicy Serpelic, ujawnione zostały sidła typu wnyk z linki stalowej, za pomocą którego nieznany sprawca dokonał nielegalnego schwytania wilka. Po zaopatrzeniu poranionej łapy przez wykwalifikowanych specjalistów zwierzę zostało uwolnione. W lesie ujawniono i zabezpieczono kilka linek stalowych. KPP w Łosicach prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 13 października 1995. Prawo łowieckie, sprawcy naruszenia zasad polowania grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Nina Zaniewicz

 

Reklama
Poprzedni artykułStrony internetowe, solidnie, tanio
Następny artykułRemonty dróg z dofinansowaniem samorządu Mazowsza