Razem na dobre i na złe – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

0
442

Dwanaście par z terenu gminy Sarnaki świętowało w zeszłym tygodniu jubileusz Złotych Godów. Wyjątkowe wydarzenie było okazją do uhonorowania seniorów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez zespoły działające przy miejscowym ośrodku kultury.

Dwanaście par z terenu gminy doczekało w tym roku pięknego jubileuszu – 50 lat pożycia małżeńskiego. Z tej okazji 13 października w miejscowym urzędzie gminy przygotowano wyjątkową uroczystość, podczas której wójt Grzegorz Arasymowicz wręczył jubilatom nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. – Jubileusz Złotych Godów to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Na dobre i złe, w zdrowiu i w chorobie ponad 50 lat temu obiecali sobie miłość na całe życie – mówi Grzegorz Arasymowicz.

Reklama

W wydarzeniu obok świętujących jubileusz seniorów uczestniczyli również sekretarz Małgorzata Wawryniuk, przewodnicząca rady gminy Justyna Filipiuk, zastępca przewodniczącej rady gminy Adam Bartoszewski oraz zastępca kierownika USC Joanna Lutkiewicz.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne w wykonaniu zespołów działających przy miejscowym ośrodku kultury. Przed jubilatami zaprezentowali się Kabaret Łzy Sołtysa, Zespół mandolinowo-gitarowy Tremolo oraz Mirka Kozłowska-Nalepa. Nie zabrakło wzruszeń, wspólnych rozmów, wspomnień i śpiewów, a jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy i symboliczne kwiaty.

+RAMKA Jubileusz Złotych Godów świętowali: Zdzisława i Zenon Jóźwik, Bogusława i Andrzej Dudziak, Maria i Szczepan Walczuk, Krystyna i Jan Jaszczuk, Zofia i Henryk Wojcieszuk, Klementyna i Andrzej Grzędzińscy, Stanisława i Tomasz Obrępalscy, Janina i Marian Wyrzykowscy, Irena i Mieczysław Świderscy, Teresa i Zygmunt Jakoniuk, Marianna i Ryszard Maksymiuk, Krystyna i Mieczysław Hołubiuk.

Reklama
Poprzedni artykułŚwiętowali Złote Gody
Następny artykułAreszt dla sprawcy wypadku