Areszt dla sprawcy wypadku

0
924

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Kradzieże
W okresie od 30 czerwca do 10 października w Terlikowie i Litewnikach Nowych nieznany sprawca dokonał kradzieży przewodów ze słupów energetycznych o łącznej wartości ok. 10 tys. zł.

Reklama

W nocy 11/12 października w Łosicach nieznani sprawcy zdemontowali i ukradli panele fotowoltaiczne powodując straty w wysokości ok. 30 tys. zł. na szkodę mieszkańca Łosic.

13 października w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o kradzieży, do której doszło w Kózkach. Nieznany sprawca wyciął z lasu należącego do 58-letniego mieszkańca gminy Sarnaki trzy brzozy. Pokrzywdzony oszacował straty na 3000 zł.

Nietrzeźwi kierowcy
11 października w Sarnakach, 64-letni mieszkaniec gminy Sarnaki kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

11 października w Łosicach, 73-letni mieszkaniec gminy Platerów kierował oplem w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie.

11 października w Szpakach – Koloni 26-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica kierował motocyklem WSK w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

11 października w Hruszniewie 40-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica kierował oplem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Oszustwo
11 października za pośrednictwem platformy handlowej nieznany sprawca wysłał 30-letniej mieszkance Łosic link weryfikacyjny, pokrzywdzona podała numer karty bankowej i straciła z konta 3500 zł.

Areszt dla sprawcy wypadku
12 października sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec sprawcy wypadku, w wyniku którego na miejscu śmierć poniosła 40-letnia pasażerka pojazdu. Kierujący, 36-letni mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

asp. Nina Zaniewicz

Reklama
Poprzedni artykułRazem na dobre i na złe – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
Następny artykułOpieka nad grobami Łosice – sprzątanie grobów