Świętowali Złote Gody

0
956

Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczono 16 par z terenu gminy Sarnaki, które świętowały w 2021 roku 50. rocznicę ślubu. Zaległe wydarzenie nie odbyło się wcześniej ze względu na panującą sytuację pandemiczną.

Uroczystemu wręczeniu odznaczeń towarzyszyły występy artystyczne zespołów działających przy miejscowym ośrodku kultury – przed seniorami zaprezentował się Kabaret Łzy Sołtysa, Zespół mandolinowo-gitarowy Tremolo oraz Pani Mirka Kozłowska-Nalepa. Nie zabrakło wzruszeń, wspólnych rozmów, wspomnień i śpiewów, a jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty.

Reklama

W wydarzeniu udział wzięli również przedstawiciele samorządu oraz urzędu gminy, nie zabrakło m.in. wójta Grzegorza Arasymowicza, wicewójt Emilii Borysiak, skarbnika Doroty Kordaczuk, zastępcy kierownik USC Joanny Lutkiewicz i przewodniczącej rady gminy Justyny Filipiuk.

Na swoją uroczystość jubilaci musieli czekać aż rok, gdyż sytuacja epidemiczna nie pozwalała dotychczas na spotkania w takim gronie. Zatem większość z par małżeńskich świętowała już nie tylko 50-tą, ale i 51-ą rocznicę zawarcia małżeństwa. Złote Gody obchodzili: Anna i Witold Sołtan, Krystyna i Henryk Pływacz, Anna i Andrzej Przewuscy, Teresa i Stefan Częstochowscy, Maria i Witold Filipiuk, Danuta i Mieczysław Mroczek, Krystyna i Stanisław Domańscy, Jadwiga i Mieczysław Czeżyk, Teresa i Jan Kasperuk, Marianna i Marian Stachowicz, Alicja i Janusz Kołtuniak, Helena i Witold Jaszczuk, Anna i Ignacy Kłykocińscy, Cecylia i Tadeusz Niemińscy, Marta i Stanisław Bareja, Alina i Sławomir Lipińscy.

Reklama
Poprzedni artykułStrażak Sam
Następny artykułRazem na dobre i na złe – jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego