Powalczą o medale w Australii i Dubaju

0
735

Dwóch wychowanków OSW w Łosicach, podopiecznych trenera Sławomira Karbowiaka zakwalifikowało się do prestiżowych międzynarodowych zawodów sportowych. Mateusz Klebanowski wystartuje w zawodach Global Games Federacji INAS-FID w Brisbane w Australii, a Sylwester Jaciuk zmierzy się z dystansem 1500m na Mistrzostwach IPC w Dubaju, gdzie powalczy o kwalifikację do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Reklama


Zawodnicy trenera Sławomira Karbowiaka – Sylwester Jaciuk i Mateusz Klebanowski, pracowicie spędzili wakacje przygotowując się do bardzo ważnych zawodów.
– Mateusz trenował w lipcu na zgrupowaniu w Olsztynie, później w sierpniu z Sylwkiem Jaciukiem i ze mną trenował w Szklarskiej Porębie – mówi trener Sławomir Karbowiak. – Obecnie po dwóch startach na mitingach lekkoatletycznych w Lublinie i Warszawie, gdzie poprawił rekordy życiowe na 800m i 1000m szlifuje formę w Spale. W październiku wystartuje w zawodach Global Games Federacji INAS-FID w Brisbane w Australii na dystansach 1500m i 800m – dodaje z dumą trener.

Natomiast Sylwka Jaciuka czekają Mistrzostwa IPC w Dubaju, będą to zarazem kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020, wystartuje tam na dystansie 1500m. – Sylwek w Dubaju będzie startował 14.11 o godz. 20.03 czasu miejscowego. Bieg będzie można obejrzeć na stronie wwwparalimpic.org – informuje Karbowiak.

Mateusz Klebanowski jest już 11-tym uczniem Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach przygotowywanym przez trenera Karbowiaka, który będzie reprezentował Polskę w zawodach rangi międzynarodowej.

Trzymamy kciuki za starty naszych zawodników.

Foto.: Sylwester Jaciuk/Sławomir Karbowiak

SONY DSC
Reklama
Poprzedni artykuł9 medali dla PUKS Jedynka na Międzynarodowych Zawodach Sportowych dla Szkół Podstawowych
Następny artykułDodatkowy Zarobek