Porozumienie

0
84

W czwartek 9 maja br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk dr Paweł Lech oraz Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Waldemar Wołowiec podpisali porozumienie dotyczące m.in. współpracy w zakresie zarządzania kryzysowego, realizacji zadań poszukiwawczo – ratowniczych oraz działalności szkoleniowej.

Głównymi założeniami porozumienia jest współpraca obejmująca zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych.

Reklama

Aby przygotować się do wspólnych działań prowadzonych w razie zaistnienia sytuacji kryzysowych, klęsk żywiołowych, czy w ramach akcji poszukiwawczo – ratowniczych planowane są wspólne szkolenia. Podczas nich będą poruszane tematy m.in. ze sposobu przekazywania informacji niezbędnych do realizacji postanowień porozumienia, korzystaniu z bazy szkoleniowej, materiałów szkoleniowych oraz świadczeniu usług dydaktycznych, współpracy kadry instruktorskiej oraz pomocy innych specjalistów.

Zarówno żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady OT, jak i funkcjonariusze Policji, będą udzielać sobie wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb, polegającego w szczególności na umożliwieniu korzystania – zgodnie z zawartymi umowami – z zakwaterowania i strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu.

Pismo o współpracy zostało podpisane 9 maja br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu przez Dowódcę 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. dr. Pawła Lecha oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinsp. Waldemara Wołowca.

Współpraca pomiędzy jednostkami przyczyni się do zwiększania potencjału obronnego państwa oraz bezpieczeństwa obywateli. Ponadto umożliwi efektywne reagowanie na zagrożenia, zwiększając gotowość i sprawność działań w sytuacjach kryzysowych, co stanowi priorytetowe zadanie realizowane na rzecz lokalnych społeczności.

Zespół prasowy 5 MBOT
kpr. Renata Jaskulska  

Reklama
Poprzedni artykuł„My się boimy, że w końcu albo się spalimy żywcem, albo zatrujemy czadem czy dymem”
Następny artykułRadość i Rywalizacja: Relacja z „Dychy z Kopyta”!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj