Pieniądze dla OSP

0
301

Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o przekazaniu wsparcia mazowieckim jednostkom OSP. Strażacy ochotnicy z terenu powiatu również zostaną doposażeni w profesjonalny sprzęt i lekkie samochody ratownicze. W sumie pomoc w wysokości blisko 271,5 tys. zł trafi do 5 jednostek OSP.

Samorząd Województwa Mazowieckiego od 15 lat doposaża mazowieckiego jednostki OSP. Tylko w tym roku sprzęt specjalistyczny, lekkie specjalne samochody ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą i odzież ochrony indywidualnej strażaka trafi do 5 jednostek OSP z terenu powiatu.

Marszałek Adam Struzik zauważa, że gminy zgłaszają się o pomoc praktycznie przez cały rok. – Szczególnie trudny dla druhów jest czas pandemii, kiedy wszystkie służby są w pełnej gotowości. Ale gotowość to jedno. Aby ochotnicy mogli jak najlepiej wywiązywać się z powierzonych im zadań i uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Sukcesywnie więc doposażamy OSP. W sumie od 2006 r. na wsparcie mazowieckich jednostek przekazaliśmy ponad 100 mln zł – dodaje marszałek.

Kwota 80 tys. zł na zakup lekkiego specjalnego samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą trafi do jednostek w miejscowościach: Mostów, Niemojki i Sarnaki. OSP Platerów dostanie 20 tys. zł na sprzęt specjalistyczny. Natomiast OSP Wyrzyki otrzymało pieniądze na zakup kompletów odzieży ochrony indywidualnej strażaka i sprzęt specjalistyczny. Dotacja wyniosła ponad 11,4 tys. zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.