Otwarcie przedszkola

0
706

Dobiegła końca modernizacja Przedszkola Samorządowego nr 2. Placówka po rocznej przerwie zaczęła funkcjonować w całkowicie odmienionym budynku. Powstały dodatkowe sale, a kapitalny remont pozwolił przystosować ją dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Zmodernizowane przedszkole dziecięcym gwarem i śmiechem rozbrzmiewa już od miesiąca. – Gratuluję tej pięknej i niezwykle istotnej inwestycji. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć prace remontowe. Uśmiech na twarzach dzieci pokazuje, jak bardzo potrzebowały swojego miejsca, aby nie musiały być rozrzucone po różnych szkołach. Teraz mogą się tutaj wspólnie bawić i przygotowywać do dalszej edukacji – mówi członek zarządu województwa,Janina Ewa Orzełowska. Udział w oficjalnym otwarciu placówki wzięli również m.in. mazowiecka wicekurator oświaty Dorota Skrzypek, księża, samorządowcy, przedstawiciele instytucji państwowych, rodzice, nauczyciele i dzieci.

Dzięki modernizacji powstały dodatkowe sale zajęć, dobudowano też salę na piętrze. Przypomnijmy, że obiekt wybudowano jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia i zaplanowany był na 4-oddziałowe przedszkole dla 120 dzieci. Budynek powstał z półfabrykatów i zaprojektowany był na 20 lat użytkowania. Kompleksowa modernizacja objęła jego rozbudowę oraz wyposażenie w nowe sprzęty. Zmodernizowano sale zajęć, łazienki, odmalowano i odrestaurowano korytarze oraz  stołówkę. Po zakończeniu inwestycji placówka ma 6 oddziałów oraz została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Przedszkole na swój remont czekało kilkanaście lat. Budynek z 1986 r. jeszcze ponad rok temu straszył przeciekającym dachem. Teraz placówka odzyskała blask. Jest miejscem funkcjonalnym i przyjaznym dla maluchów. Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować kolejną tak potrzebną, a przez wielu uważaną za niemożliwą do wykonania inwestycję. Mam nadzieję, że nowe przedszkole przyniesie wiele radości kolejnym pokoleniom przedszkolaków – podsumowuje burmistrz Mariusz Kucewicz.

Reklama