Ognisko ptasiej grypy w Nowosielcu

5
1946

W związku z wykryciem ogniska ptasiej grypy w hodowli indyków w miejscowości Nowosielec wyznaczono 3 kilometrową strefę zapowietrzoną i 7 kilometrową strefę zagrożoną w promieniu 10 km. Zdecydowano również o podjęciu działań w zakresie likwidacji ogniska choroby. 

-W dniu 02 stycznia 2022 roku starosta powiatu łosickiego zwołał na wniosek powiatowego lekarza weterynarii w Łosicach w trybie nadzwyczajnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK) w związku z wykryciem ogniska ptasiej grypy w hodowli indyków w miejscowości Nowosielec – informuje Roman Kasprowicz, podinspektor ds. obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Starostwo Powiatowe w Łosicach.

Reklama

Wokół ogniska choroby wyznaczona została strefa zapowietrzona (3 km) i zagrożenia (7 km) o promieniu 10 km od ogniska choroby, która zostanie opisana w rozporządzeniu Wojewody Mazowieckiego. Na drogach dojazdowych do miejscowości Nowosielec zostaną wyłożone maty dezynfekcyjne. Służby weterynaryjne będą prowadzić działania w zakresie likwidacji ogniska choroby w dniach 03 – 04 stycznia br.

W posiedzeniu PZZK  uczestniczyli przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łosicach, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łosicach, Urzędu Miasta i Gminy w Łosicach, Rady Powiatu Łosickiego, Starostwa Powiatowego w Łosicach.

Na podstawie obowiązujących procedur w zakresie zwalczania ogniska ptasiej grypy i wypracowanych wniosków ustalono zadania do realizacji poszczególnym powiatowym służbom, inspekcja, strażom, jednostkom organizacyjnym powiatu oraz jednostkom samorządu terytorialnego.

Reklama
Poprzedni artykułNa leczenie Szymona
Następny artykułŚmiertelny wypadek, kradzieże i włamania oraz uszkodzenie mienia.

5 KOMENTARZE

  1. No cóż wielka strata dla hodowcy i niebezpieczeństwo dla całej okolicy..

  2. W promieniu trzech km były inne kurniki? Jeśli tak to tam też utylizacja?

  3. Dziwny wirus takze we francji teraz, w izraelu bylo , w czechach , w slowacji . Czy przywieziony ? Specjalnie rozprowadzany ? Moze powiazany z zaszczepionymi ludzmi ? Kto wie ? Moze zmasowana jakas ukryta taktyka jednorzadowego rzadu swiatowego ? O covidzie to wiemy , ze virus z powietrza , nie taki grozny ale po to zeby ludzie sie szczepili bo szczepionka to prolog znamienia bestii . Ale co z tym wirusem wsrod indykow ? Jakby nie bylo wiemy ze idzie do upadku ekonomii i systemu bankowego . Byc moze wszystko to jest powiazane . Napewno covid i ekonomia ze soba . To bedzie wielki wstrzas dla nas na podlasiu jak i wszedzie . Takie czasy . Nadchodzi antychryst .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.