Na leczenie Szymona

0
1398

Szymon urodził się w siódmym miesiącu ciąży z ogromnym guzem na szyi – potworniakiem. Niestety przez wcześniactwo jego płuca nie rozwinęły się i od urodzenia oddycha dzięki rurce tracheotomijnej i respiratorowi. Chłopczyk potrzebuje stałej opieki lekarskiej i terapeutycznej, jest też wspomagany respiratorowo. Mieszkańcy gminy Platerów zbierają nakrętki aby poprzez dochód z ich sprzedaży wesprzeć rodziców Szymka w walce o jego zdrowie. Tuż przy urzędzie gminy ustawiono wielkie serce do którego już można wrzucać nakrętki. Serce wykonał i podarował Roman Marciniuk, natomiast gmina pokryła częściowo zakup materiałów.

– Szymon w trzeciej dobie życia przeszedł skomplikowaną operację ratującą jego życie. Po operacji doznał rozległego krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego, został również zerwany prawy nerw twarzowy – wspomina mama Szymona, pani Beata.

Reklama

Chłopczyk spędził pierwsze pięć miesięcy swojego życia w szpitalu. – Synek ma ogromne problemy z przełykaniem, jeszcze w szpitalu przeszedł zabieg wyłonienia gastrostomii i do dziś jest karmiony przez tzw. peg prosto do żołądka. Obecnie jest już w domu, dzięki intensywnej pracy z fizjoterapeutami i neurologopedami jego stan z każdym dniem się poprawia. Nadal jednak okresowo potrzebuje wsparcia respiratora – dodaje kobieta.

Jak jeszcze można pomóc Szymonowi

Na rzecz Szymona można przekazać 1% podatku, wystarczy w formularzu PIT wpisać numer: KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podać: 37778 Tołtyżewski Szymon.

Można również dokonać wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Należy je kierować na konto, podając poniższe dane: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994; Tytułem: 37778 Tołtyżewski Szymon darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Fot. Beata Tołtyżewska

Reklama
Poprzedni artykułOd stycznia 2022 roku ważne zmiany dla rodzin
Następny artykułOgnisko ptasiej grypy w Nowosielcu