Na leczenie Szymona

0
1337

Szymon urodził się w siódmym miesiącu ciąży z ogromnym guzem na szyi – potworniakiem. Niestety przez wcześniactwo jego płuca nie rozwinęły się i od urodzenia oddycha dzięki rurce tracheotomijnej i respiratorowi. Chłopczyk potrzebuje stałej opieki lekarskiej i terapeutycznej, jest też wspomagany respiratorowo. Mieszkańcy gminy Platerów zbierają nakrętki aby poprzez dochód z ich sprzedaży wesprzeć rodziców Szymka w walce o jego zdrowie. Tuż przy urzędzie gminy ustawiono wielkie serce do którego już można wrzucać nakrętki. Serce wykonał i podarował Roman Marciniuk, natomiast gmina pokryła częściowo zakup materiałów.

– Szymon w trzeciej dobie życia przeszedł skomplikowaną operację ratującą jego życie. Po operacji doznał rozległego krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego, został również zerwany prawy nerw twarzowy – wspomina mama Szymona, pani Beata.

Chłopczyk spędził pierwsze pięć miesięcy swojego życia w szpitalu. – Synek ma ogromne problemy z przełykaniem, jeszcze w szpitalu przeszedł zabieg wyłonienia gastrostomii i do dziś jest karmiony przez tzw. peg prosto do żołądka. Obecnie jest już w domu, dzięki intensywnej pracy z fizjoterapeutami i neurologopedami jego stan z każdym dniem się poprawia. Nadal jednak okresowo potrzebuje wsparcia respiratora – dodaje kobieta.

Jak jeszcze można pomóc Szymonowi

Na rzecz Szymona można przekazać 1% podatku, wystarczy w formularzu PIT wpisać numer: KRS 0000037904. W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” podać: 37778 Tołtyżewski Szymon.

Można również dokonać wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji “Zdążyć z Pomocą”. Należy je kierować na konto, podając poniższe dane: Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994; Tytułem: 37778 Tołtyżewski Szymon darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Fot. Beata Tołtyżewska

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.