Odwiedź Bibliotekę i zobacz wystawę

0
262

Kopańka, magiel ręczny, kołowrotek czy kijanka to tylko niektóre z eksponatów jakie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej przez miejscową Bibliotekę Pedagogiczną. Wystawie towarzyszy prezentacja zbiorów regionalnych książnicy, oraz zdjęć prezentowanych podczas XIX Podlaskich Spotkań Regionalnych.

Do końca miesiąca można odwiedzać wystawę przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łosickiej. Wystawa jest pokłosiem XIX Podlaskich Spotkań Regionalnych i utworzona została z eksponatów użytku codziennego. Prezentuje także zbiory regionalne biblioteki oraz promuje twórczość uczniów miejscowych szkół.

Reklama

Na ekspozycji można również obejrzeć zdjęcia doliny rzeki Toczna, a także zapoznać się dziełami mistrzów pióra opisujących piękno tych terenów. – Zachęcamy do odwiedzenia naszej wystawy i obejrzenia mało znanych współczesnym pokoleniom dzieci i młodzieży przyrządów użytku codziennego, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu zastępowały dzisiejsze nowoczesne pralki, żelazka czy miksery. Na wystawie zgromadziliśmy szereg eksponatów związanych z życiem łosiczan w XIX i XX wieku. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się min. magiel ręczny, maselnica czy kołowrotek, które już wyszły z użycia powszechnego i stanowią teraz swoistą ciekawostkę historyczną – mówi Anna Czerko, kierowniczka Biblioteki Pedagogicznej.

Wystawa jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty do 15.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Reklama
Poprzedni artykułNowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie łosickim
Następny artykułJakoś to będzie